SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın NEVZAT TÜRKKAN’ın 25.06.2016 -26.06.2016 Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) Mesajı

       25-26 Haziran LYS sınav yerleri erişime açıldı. 18-19 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen sınavların ardından bu hafta sonu LYS sınavları yapılacak. Fen Bilimleri, Yabancı Dil, Edebiyat ve Coğrafya derslerinden adaylar sınava girecekler. ÖSYM sınav yerlerini görme konusunda adaylara uyarılarda bulundu.İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat TÜRKKAN ise için şu mesaji yayınladı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın NEVZAT TÜRKKAN’ın 25.06.2016 -26.06.2016 Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) Mesajı

 

Değerli Veliler, Sevgili Öğrenciler ve Saygıdeğer Sinoplu Hemşerilerim

 

Bilindiği üzere tüm yurt genelinde olduğu gibi ilimizde de 25-26 Haziran 2016 tarihlerinde Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) yapılacaktır.

 

Sevgili Öğrenciler

Öncelikle hepinizi bu zamana kadar göstermiş olduğunuz gayret ve verdiğiniz emeklerden ötürü kutluyorum. Unutmamanız gereken hayatınızın her aşamasında planlı ve programlı olmanızdır. Heyecana kapılmadan, elinizden gelenin en iyisini yaparak, bilgi ve kapasiteleriniz doğrultusunda sınavdan başarı ile çıkacağınıza inanıyorum. Bu vesile ile verdiğiniz emeklerin karşılığını alarak hedefleriniz doğrultusunda hayata atılmanızı ve başarılarınızı diliyor, gözlerinizden öpüyorum. 

 

Değerli veliler, 

Gençlerimizin başarısı sizleri onurlandıracağı gibi bizlerin de gurur kaynağı olacaktır. Çocuklarımız ister başarılı olsun ister olmasın, onlar daima bizim en büyük umudumuz ve geleceğimizin teminatı olacaklardır. Vatanına, milletine ve ailesine hayırlı evlatlar olarak yetişmiş olmaları geleceğimizin en büyük güvencesidir. Onların başarısı için gerekirse okullarındaki öğretmenlerinden ve rehberlik servislerinden destek ve bilgi almalıyız.  Onların başarılarına sahip çıkarken başarısızlıklarını da hoş görmeliyiz. Unutmayın ki bu sınav onların hayatlarının sonu değildir. Tüm velilerimize bu vesile ile saygı ve selamlarımı sunuyor, sınavın ilimiz genelinde sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için gereken hassasiyeti göstermelerini diliyorum. 

 

Saygıdeğer Sinoplu Hemşerilerim, 

Özellikle gençlerimizin emeklerinin karşılığını alacağı, geleceklerini yakından ilgilendiren bu Sınavda, İlimiz genelinde alınan tedbirlere ek olarak sınavının uygulanacağı gün ve saatlerde, okul önlerindeki araç sürücülerinden ve toplu taşıma araçlarından korna çalmamaları, pazar yerlerinde veya diğer alanlarda satış yapılırken gürültü yapılmaması, inşaat alanlarında ve çevrede gürültü oluşturabilecek çalışmalardan kaçınılması, düğün, kutlama v.b. etkinliklerde çevreye rahatsızlık verici ölçüde ses çıkarılmaması hususlarında azami özen gösterilmesini tüm hemşerilerimden rica ediyorum,

 

 Saygıdeğer Görevli Arkadaşlarım

            Siz değerli arkadaşlarımın sınav süresince cep telefonuyla görüşme yapma, topuklu ayakkabı giyme gibi öğrencilerimizin motivasyonunu olumsuz anlamda etkileyebilecek hususlardan özenle sakınacağınıza canı gönülden inanıyor, yapacağınız görevlerinde başarılara diliyor ve sizlere çok teşekkür ediyorum.


Bu sınavın, başta sevgili yavrularımıza, değerli ailelerine, eğitim camiamıza, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diler, saygı ve sevgilerimi sunarım.

 

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.