SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zübeyde Hanım Anaokulu Öğrencilerinden Kuzeyin Sihirli Ellerinden Güneyin Kahraman Yüreklerine Adlı Proje Büyük İlgi Gördü

Zübeyde Hanım Anaokulu Öğrencilerinden Kuzeyin Sihirli Ellerinden Güneyin Kahraman Yüreklerine Adlı Proje Büyük İlgi Gördü

     Zübeyde Hanım Anaokulu 5-6 yaş grubu Sihirli Eller sınıfı öğrencilerimize yönelik bayrak, vatan millet gibi milli-manevi değerleri kazandırmak, asker olmanın gururunu, asaletini hissetmelerini sağlamak amacıyla ´Kuzeyin Sihirli Ellerinden Güneyin Kahraman Yüreklerine´ adlı proje ile asker kıyafetleri giyerek asker temalı resimler,videolar, şiirler hazırlanarak Jandarma Alay Komutanlığı´na gezi düzenlediler. Gezide Sayın Jandarma Albay Halil AlTUNTAŞ öncülüğünde komutan ve erlerimizle karşılanan öğrencilerimiz eğlenceli ve öğretici saatler geçirdiler.

     Eğitimli köpek gösterileri, drone gösterileri, askerlerimizin kaldığı yatakhane ve yemekhaneleri gezerek fotoğraf çektirdiler. Gezi esnasında öğrencilerimize ikramlar yapıldı. asker abileri ile sohbetler edildi. Öğrencilerimiz tarafından hazırlanan hediye kutusu Afrin´de görev yapan askerlerimize iletilmek üzere Sayın Jandarma Albay Halil ALTUNTAŞ´a teslim edildi. 

    Geziye İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat TÜRKKAN eşlik etti. Jandarma Alay Komutan ve askerleri çocuklarımıza yoğun ilgi ve alaka gösterdiler. 

    Gezi balon, boyama kitabı, Türk Bayrağı hediyesi ve fotoğraf çekimi ile sonlandırıldı. Çocukların heyecan coşku ve mutlulukları görülmeye değerdi. 

 

21-03-201821-03-201821-03-201821-03-2018

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.