SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Toplantısı Gerçekleştirildi.

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Toplantısı Gerçekleştirildi.

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli 

 

Bakanlığımızın hazırladığı 'Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli' on yıllık uzun soluklu bir çalışmanın ürünü olarak ortaya çıkmıştır. Müfredat hazırlık sürecinde bir çok görüş alışverişi ve kamuoyundaki yansımalar üzerinden analizler yapılarak, toplantılar düzenlendi. 

 

Modelin beceriler çerçevesi oluşturulurken akademisyen, öğretmen ve diğer eğitim paydaşlarının katılımıyla yirmi çalıştay düzenlendi. Sonrasında her bir ders için oluşturulan ekipler, bir çok toplantı yaparak müfredatın hazırlıklarını tamamladı.

 

Bütün bu birikim, geçtiğimiz yaz aylarında bir veri olarak alındı ve bu veriler sistematik hâle getirildi. 

 

Yeni müfredat, gelecek eğitim öğretim yılından itibaren okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul beşinci sınıf ve lise dokuzuncu sınıflarda kademeli şekilde uygulanmaya başlanacak.

 

Bu kapsamda; Müfredatın tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla 'Eğitici Eğitimleri' düzenlenecek. Bu eğitimlere 81 il'den öğretmenler katılacak.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Cebeci, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Öğretim programları 'Eğitici Eğitimi'ne ilimizden katılacak olan öğretmenlerimizle müdürlüğümüz toplantı salonunda toplantı gerçekleştirdi.

 

Toplantıda öğretmenlerimize; Türkiye Yüzyılı Maarif Modeliyle ilgili sunum yapılarak maarif modeli çalışmalarının amaç ve hedeflerine değinildi. 

İl Müdürümüz öğretmenlerimize desteklerinden dolayı teşekkür edip çalışmalarında başarılar diledi.
22-05-202422-05-202422-05-2024

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.