SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK LİSE ÖĞRENCİLERİ ULUSAL ÖĞRENCİ KONGRESİ VE POSTER SUNUMU YARIŞMASI

TÜBİTAK LİSE ÖĞRENCİLERİ ULUSAL ÖĞRENCİ KONGRESİ VE POSTER SUNUMU YARIŞMASI

TÜBİTAK LİSE ÖĞRENCİLERİ ULUSAL ÖĞRENCİ KONGRESİ VE POSTER SUNUMU YARIŞMASI

 

MEB  ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) iş birliği kapsamında düzenlenen Matematik ile Çevre ve İklim Değişikliği konularına yönelik  Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması için Gerze Şehit Nurullah SARAÇ Anadolu lisesi matematik öğretmeni Saniye DENİZ KÜÇÜKSU danışmanlığında 11/A sınıfı öğrencisi Açelya BAYRAK'ın  "Matematik" temasında hazırlamış olduğu  "Her Yer Trigonometri"adlı proje  26-27 Aralık 2022 tarihleri arasında Ankara Congresium Kongre ve Sergi Merkezi'nde düzenlenen sergiye katılmaya hak kazanmıştır.

 

Matematik okuryazarlığını güçlendirmek, matematiği sevdirerek günlük yaşam becerileriyle ilişkilendirilmesini sağlamak ve analitik düşünmeye sevk etmek amacıyla hazırlanan proje, matematiğin günlük yaşamdaki değerine dikkat çekmektedir.

 

Öğrencimize Milli Eğitim Bakanlığımızın gönderdiği tablet hediyesini İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan Yıldız makamında taktim etmiş ve öğrencimizle yakından ilgilenmiştir 

 

Öğretmenimizi ve öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

05-01-202305-01-2023

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.