SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TELAFİDE BEN DE VARIM PROGRAMI

Bakanlığımızın "2023 Eğitim Vizyonu" hedefleri doğrultusunda eğitimde fırsat adaletini sağlamak, okullar arasındaki başarı ve imkan farklılıklarını azaltmak, Covid-19 salgını sürecinde gerçekleştirilen seyreltilmiş, uzaktan eğitim faaliyetlerinin sona erdiği yaz tatili döneminde çocuklarımızın fiziksel, sosyal-duygusal ve akademik gelişimlerini bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif eğitim faaliyetleri ile desteklemek amacıyla "Telafide Ben de Varım" Programı hazırlanmıştır.
TELAFİDE BEN DE VARIM PROGRAMI

Okul öncesi eğitim, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim okullarımızda öğrenim gören çocuklarımız için 5 Temmuz - 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında okul, ilçe ve il genelinde gerçekleştirilecek Program kapsamındaki bilimsel, sosyal, kültürel, sportif eğitim faaliyetleri ile etkinlikler planlanmış olup https://telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinde yer almaktadır.

Programda ayrıca öğretmen ve velilere yönelik kişisel gelişim ve farkındalık eğitim ve etkinlikleri de yer almaktadır.

"Telafide Ben de Varım" Programı kapsamında il genelinde düzenlenecek eğitim faaliyetleri için ilimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği yapılarak tesislerin bedelsiz olarak kullandırılması, Valiliklerce oluşturulacak Kurul koordinasyonunda gerekli planlamaların yapılıp öğrencilerimizin etkin ve verimli bir yaz dönemi geçirmelerinin sağlanması amaçlanmıştır.

İl/İlçe/Okul Müdürlükleri tarafından faaliyet (eğitim ve etkinlik) girişleri yapılacak, onay işlemleri ise İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından yürütülecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

"Telafide Ben de Varım" Programı;

"İnternet Sayfası"na ulaşmak için TIKLAYINIZ.

"Resmi Yazı"ya ulaşmak için TIKLAYINIZ.

"Uygulama Esasları"na ulaşmak için TIKLAYINIZ.

"Veli İzin Belgesi"ne ulaşmak için TIKLAYINIZ.

"Program Faaliyet Süreci"ne ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.