SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı Projesi İmza Töreni

Sinop Yeteneklerini Keşfediyor" projesi sözleşmesi Sinop Valisi Köksal Şakalar başkanlığında gerçekleştirilen imza töreninde Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) Genel Sekreteri Dr. Serkan Genç ile Sinop İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız tarafından imzalandı.
 Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı Projesi İmza Töreni

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı çağrısı kapsamında Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimince hazırlanan R82/19/SODESGPD/0002 projemiz kabul edilmiştir. Projenin toplam bütçesi 1.514.500,00 TL'dir.

Rehberlik Araştırma Merkezinin yeni hizmet binasına geçmesi sonrası boşaltılan binanın bu proje ile Yetenek Atölyesi adıyla eğitime yeni bir hizmet yeri sağlanması amaçlanmaktadır. Öğrencilerin ücretsiz olarak yeteneklerine uygun atölyelerde beceri gelişimlerini sağlamaları hedeflenmektedir. Bu merkezin sürdürülebilir şekilde hizmet sağlayabilmesi için öğreticilerin de mesleki gelişimlerinin sağlanması amaçlar arasında yer almaktadır. Öğrencilerin başarılarının arttırılması amacı doğrultusunda ana paydaş grup olan velilere danışmanlık hizmeti vererek aşarı oranının arttırılması hedeflenmektedir. Daha önce yetenekleri keşfedilmemiş ve özellikle dezavantajlı çocuklara ulaşılarak eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanmasına örnek bir uygulama hayata geçirilmiş olacaktır.

 Yetenek Atölyesinin üst katı orta öğretim öğrencilerine yönelik:

 1-Bilim Atölyesi (STEM, Yazılım, Elektrik ve Elektronik, 3 Boyutlu Tasarım, Robotik Kodlama)

 2-Kültür ve Sanat Atölyesi (Ahşap, İleri Müzik, Dans, İleri Resim, Fotoğrafçılık ve Sinema, İleri Drama) şeklinde tasarlanacaktır.

 Giriş katı ise temel eğitim öğrencilerine yönelik bağımsız sınıflar halinde

 1-Ahşap ve Metal,

 2-Görsel Sanatlar,

 3-Drama ve Eleştirisel Düşünce,

 4-Yaşam Becerileri,

 5-STEM ve Robotik Kodlama atölyeleri yer alacaktır.

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.