SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SİNOP İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN ERCAN YILDIZ´IN 10 KASIM ATATÜRK´Ü ANMA MESAJI

SİNOP İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN ERCAN YILDIZ´IN 10 KASIM ATATÜRK´Ü ANMA MESAJI

 

Sinop İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ercan YILDIZ, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümü nedeniyle bir anma mesajı yayımladı.

Sinop İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ercan YILDIZ, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikal edişinin 80. yılında saygı, minnet ve şükranla anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, askeri dehasıyla ülkemize zaferler kazandırmış, akılcı fikirleriyle devletimizi kalkındırmış, kapsayıcılığıyla millet bağlarımızı güçlendirmiş ve inkılaplarıyla muasır medeniyetler seviyesine ulaşmada büyük yol kat etmemizi sağlamış, tüm dünya’nın takdir ettiği eşsiz bir liderdir.

Millet olarak bizlere düşen görev, büyük bedeller ödeyerek kurmuş olduğu Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını, vatanın birliği ve bütünlüğü için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.”

 

 Ercan YILDIZ
İl Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.