SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SİNOP FEDAKAR ECDADI VE TÜM ŞEHİTLERİMİZ İÇİN VEFA YÜRÜYÜŞÜNDE BULUŞTU

SİNOP FEDAKAR ECDADI VE TÜM ŞEHİTLERİMİZ İÇİN VEFA YÜRÜYÜŞÜNDE BULUŞTU

Türk Milletinin vatanı ve kutsal varlıkları uğruna neler yapabileceğinin bir delili olan, kahraman Türk askerinin vatanını korumak ve başarıya ulaşmak için sonsuz gayret gösterdiği, çetin arazi ve şiddetli kış şartları ile teçhizat eksikliği ve ikmal yetersizliği nedeniyle Allahuekber Dağları´nda on binlerce şehit verdiğimiz Sarıkamış Harekâtı’nın 103. Yıldönümünde, Sinop’ta Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı düzenlendi.
 
Sinop Valiliği’nin himayesinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonuyla "Türkiye Şehitleriyle Yürüyor" sloganıyla Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı kapsamında düzenlenen yürüyüş Sinop iskele meydanından başlayarak, Valilik önü, Seyitbilal ve Şahin Tepesi mevkii güzergâhında gerçekleştirildi.   İskele meydanından başlayan yürüyüşte  parkur güzergahında bulunan Seyyid İbrahim  Bilal Hazretlerinin türbesinin önüne gelindiğinde  Seyyid İbrahim Bilal Hazretleri ve tüm şehitlerimiz için dualar edildi.   Şahin Tepesi mevkiinde son bulan Yürüyüş parkurunun tamamlanmasının ardından Şahin Tepesi mevkiinde  Sarıkamış Şehitlerini Anma töreni gerçekleştirildi.   Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş’ın selamlama konuşması ile devam etti.   Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş’ın selamlama konuşmasının ardından konuşma yapan Sayın Valimiz Hasan İpek, ‘Bugün 103 yıl önce Sarıkamış’ta şehit olan atalarımızı anmak için buradayız. Sarıkamış Şehitlerine, Seyyid İbrahim Bilal Hazretlerine, Sinop Deniz Şehitlerine, 15 Temmuz Şehitlerimize, Kurtuluş Savaşı Şehitlerimize ve 15 Temmuz da şehit olan Sinop’lu  Ömer Can Açıkgöz kardeşimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Onlar ölmediler onlar bizlere şefaatçi olmak için bekliyorlar. Peygamberlerle birlikte haşrolacaklar. Şehit evladı olmanın verdiği gururla ve her karış toprağı şehit kanlarıyla yıkanmış bir vatana sahip olmanın gururuyla sizleri sevgi saygı ve hürmetlerimle selamlıyor, hepinize şehitlerimize sahip olacak bir ömür ve onların hatıralarını her zaman yad edecek bir fikirle hayat sürdürmenizi temenni ediyorum’’ dedi.   Yapılan konuşmaların akabinde  Kur´an-ı Kerim tilaveti ve duaların okunmasının ardından katılımcılara çorba ikram edilmesiyle tören programı sona erdi.   09-01-201809-01-201809-01-201809-01-201809-01-201809-01-201809-01-201809-01-2018

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.