SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Polis Memuru Hakan TANRIKULU Anısına Yaptırılan Z Kütüphane Açılış Töreni Gerçekleştirildi

 
Şehit Polis Memuru Hakan TANRIKULU Anısına Yaptırılan Z Kütüphane Açılış Töreni Gerçekleştirildi

        Sinop Valisi Hasan İpek´in de katılımlarıyla İl Emniyet Müdürlüğü Tarafından Şehit Polis Memuru Hakan Tanrıkulu anısına Durağan İlçesi 75. Yıl Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokulunda yaptırılan  Z Kütüphane açılışı gerçekleştirildi.

        Şehit Polis Memuru Hakan Tanrıkulu anısına Durağan İlçesi 75. Yıl Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokulunda  yaptırılan  Z Kütüphane açılış töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın  okunması ile başladı. İl  Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren’in açılış konuşmasını yapmasının ardından Durağan Kaymakamı Akın Oruç ve Şehit Polis Memuru Hakan Tanrıkulu’nun babası birer konuşma yaptı.

        Açılış ve selamlama konuşmalarının akabinde konuşma yapan Sayın Valimiz Hasan İpek; Bugün Şehidimiz Hakan Tanrıkulu’nun adını yaşatmak ve duyurmak için böyle bir etkinliğe hep birlikte şahit oluyoruz. Şehitler bu Ülkenin bu toprakların tapusudur. Sinop’ta ilk Şehidimiz Seyid İbrahim Bilal Hazretleri 675 yılında şehit olmuştur ve halen türbesi Sinop’ta bulunmaktadır. Hakan Tanrıkulu Şehidimiz gibi  Sinop’tan  bir çok şehidimiz var. Sinop İlinin Türklerin ve Müslümanların öz yurtları olduğunu şehitlerimizin mezarları türbeleri göstermektedir. Sinop’tan verdiğimiz bu şehitlerimiz bu toprakların tapusudur. Bugün yine Afrin’de şehit olan kardeşlerimizden bir tanesi Karabük’te benim memleketimde şuanda defnediliyor. Ona ve tüm şehitlerimize buradan Cenab-ı Allah’tan  rahmet dileklerimizi gönderiyoruz. Onlar Peygamberlerle haşr olunacaklar. Ancak Peygamberlerle haşr olunan kişiler bizlere şefaatçi olurlar, onların şefaatlerinden de Cenab-ı Allah  bizleri mahrum eylemesin. Türkiye de Doğu’da, Güneydoğu’da, Fırat Kalkanı Bölgesinde ve Afrin’de halen maalesef şehitler veriyoruz. Cenab-ı Allah dün ki iki şehidimizin bu Ülkenin en son şehidi olmasını bizlere nasip etsin. Ancak şu da bilinmelidir ki bu topraklar için, bu Vatan için, bu Millet için, bu Ülkedeki yaşayan 80 Milyon insanın tümü şehit olmaya hazırdır. Bunu tüm Dünya bilsin istiyorum. Sık sık Sinop’tan bizde Afrin’e gitmek istiyoruz. Bizde çatışmak istiyoruz, bizde şehit olmak istiyoruz diye gelen kardeşlerimiz var. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza bunlar sık sık dile getirildiği gibi bana da sık sık dile getiriliyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi şu gün itibariyle Türk Silahlı Kuvvetleri Türkiye’nin başına bela olacak tüm belaları ortadan kaldırabilecek güçte ve kuvvettedir.  Şuanda Türk Silahlı Kuvvetlerinin böyle bir seferberliğe, böyle bir askere ihtiyacı yoktur. Eğer ihtiyacı olursa hep birlikte bizler en önde olmak üzere gitmeye hazırız.  Şehit olmaya hazırız. Bu kütüphaneden  çoğunluğu köylerden gelen öğrencilerimiz faydalanacaklar. Bu Kütüphanenin tüm öğrencilerimize faydalı olmasını diliyorum. Emniyet Genel Müdürlüğümüze, İl Emniyet Müdürlüğümüze ve Toplum Destekli Polis Şubemiz de   çalışan çok değerli mesai arkadaşlarımın hepsine böyle bir hizmeti yaptıkları için teşekkür ediyorum. Ayrıca bu okulumuzda çocuklarımızı yetiştirmeye çalışan çok değerli Öğretmenlerimizin de gözlerinden öpüyorum. Öğrencilerimize başarılar diliyorum. Bu kütüphanenin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum’’ dedi.

         Daha sonra  ‘‘Z Kütüphane’’ açılış kurdelasını Durağan Kaymakamı Akın Oruç, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın,  İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Halil Altıntaş, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, Şehit Polis Memuru Hakan Tanrıkulu’nun  anne ve babası Ayşe  Tanrıkulu ve İzzet Tanrıkulu ile birlikte kesen Vali Hasan İpek, Kütüphanedeki kitapları inceleyerek, öğrencilerle bir süre sohbet etti. Öğretmenler, öğrenciler ve açılışa katılanlar ile toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

       Vali İpek, Kütüphane açılışı için gittiği Durağan İlçesi 75. Yıl Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokulunda Müdür Çetin Ercan’a Sinop’a özgü gemi maketi hediye etti.

       İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat TÜRKKAN, İlçemize Z Kütüphane kazandırıp öğrencilerimizin hizmetine sunan Sayın Valimiz Hasan İPEK´e ve Emniyet Müdürümüz Ercan DAĞDEVİREN´e teşekkür etti.           İl Emniyet Müdürlüğü Tarafından Şehit Polis Memuru Hakan Tanrıkulu anısına Durağan İlçesi 75. Yıl Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokulunda yaptırılan  Z Kütüphane açılışına Sinop Valisi Hasan İpek’in yanı sıra, Durağan Kaymakamı Akın Oruç, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın,  İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Halil Altıntaş, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Gündoğdu, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, Kurum Müdürleri, Şehit Polis Memuru Hakan Tanrıkulu’nun  anne ve babası Ayşe  Tanrıkulu ve İzzet Tanrıkulu, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.  

13-02-201813-02-2018

09-02-201809-02-2018

09-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-2018

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.