SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyonu Eylül Toplantısı Yapıldı.

Rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin il düzeyinde planlanması ve kurumlar arası iş birliğinin sağlanması amacıyla; Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyonu Eylül ayı toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan YILDIZ başkanlığında,  Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyonu üyelerinin  katılımı ile yapıldı.
Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyonu Eylül  Toplantısı Yapıldı.

Sinop Öğretmenevi ve ASO. Müdürlüğü  çok amaçlı toplantı salonunda yapılan toplantıda 2021-2022 eğitim öğretim yılında yapılacak çalışmalar genel bir çerçevede görüşülerek 2021-2022 eğitim öğretim yılı için Rehberlik hizmetleri yerel hedefleri belirlendi.

 

Yıl içerisinde yapılacak rehberlik çalışmalarının planlandığı toplantıda, Okul rehberlik servislerince  öğrenci motivasyonu, okul fobisi, verimli teknoloji kullanımı, teknoji bağımlılığı,  psiko-sosyal sağlamlık, verimli ders çalışma  gibi konularda eğitimler verilmesi kararı alındı. 

 2021 eğitim öğretim yılında  rehberlik hizmetlerinde yerel hedef olarak "Akran Zorbalığı" belirlenmiş,   RAM. Müdürlüğü koordinesinde  , oluşturulacak olan komisyonca içerik oluşturulmasına ve içeriklerin rehberlik servislerine ulaştırılmasına karar verilmiştir . 

Toplantı Sinop Milli Eğitim Müdürü Ercan YILDIZ 'ın iyi dilek temennileriyle sona  ermiştir.

23-09-2021  

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.