SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Ercan Yıldız 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili mesaj yayımladı.

Müdürümüz Ercan Yıldız 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili mesaj yayımladı.

Engellilerin topluma kazandırılması ve insan haklarının tam ve eşit ölçüde sağlanması amacıyla, 1992 yılında Birleşmiş Milletler Kararı ile 3 Aralık "Dünya Engelliler Günü" olarak kabul edilmiştir. Engellilik sosyal hayatı engelleyen bir kusur değil, desteklenmesi gereken bir durum olarak kabul edilmelidir. Bu nedenle her fırsatta, onları kucaklayarak eşit ve değerli vatandaşlar olduklarını göstermeliyiz. Çeşitli engellerine rağmen, hayat mücadelesi veren, ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımız bizim için birer güç kaynağıdır. Kendilerine güvenildiğinde ve fırsat verildiği takdirde herkes kadar başarılı olabileceklerdir. Özellikle son yıllarda spordan sanata, eğitimden çalışma hayatına hatta siyasete kadar hemen her alanda önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimizin bu azim ve özgüvenleri her türlü takdiri hak etmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyor; sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler dilerim.

 

                                                                                                                                                     Ercan YILDIZ

Sinop İl Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.