SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz bünyesinde kurulan "YKS Tercih Danışmanlığı İrtibat Bürolarımızda" YKS tercihlerinde, öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Müdürlüğümüz bünyesinde kurulan

YKS Tercih Sürecinde İlimizde Öğrencilerimize Danışmanlık Hizmeti Verilecektir.

 

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre tercih yapacak öğrencilere 27 Temmuz'dan itibaren Tercih sürecinizi kolaylaştırmak ve kariyer yolunuzu seçmenize yardımcı olmak için İlimizdeki rehber öğretmen/psikolojik danışmanlar tarafından danışmanlık hizmeti verilecektir.

 

20 Temmuz'da YKS sonuçları açıklanmıştır. Tercih işlemleri 27 Temmuz-8 Ağustos tarihleri arasında yapılacaktır. İlimizdeki tüm liselerde ve Rehberlik ve Araştırma Merkezinde tercih komisyonları kurulmuş ve tercih sürecinde öğrenci ve velilerimizin hizmetinde olacaktır. Bu süreçte danışmanlık hizmeti almak isteyen öğrencilerimiz; öncelikle mezun olduğu okulun rehberlik servisine, mezun konumunda olan ve okulunda psikolojik danışman/rehber öğretmen olmayan öğrencilerin ise en yakın lisenin rehberlik servisine veya Rehberlik ve Araştırma Merkezi'ne müracaat etmesi önem arz etmektedir.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan YILDIZ; yaptığı değerlendirmede öğrencilere sınavlara hazırlık, sınav esnası ve tercih aşamasında yalnız bırakmadıklarının altını çizerek bu yıl da tercih döneminde öğrencilere en doğru desteği vermek üzere tüm görevli rehber öğretmen/psikolojik danışmanların sahada olacağını vurguladı. Yapılacak olan tercihlerin şimdiden hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Sayın YILDIZ,İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde kurulan "YKS Tercih Danışmanlığı İrtibat Bürolarımızda" YKS tercihlerinde, öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Tüm öğrencilerimizi ve velilerimizi tercih danışmanlığı hizmetinden yararlanmaya davet ediyoruz dedi.

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.