SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan YILDIZ'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan YILDIZ'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

     Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden yolda, ilk adımı oluşturan ve Milletimizin bağımsızlığı için kurtuluş meşalesini ateşlediği tarihin 101. yıl dönümünü milletçe hep birlikte idrak etmekteyiz.

     19 Mayıs 1919, vatanımızı işgal eden düşmanlara karşı, Atatürk'ün önderliğinde başlatılan milli mücadelenin başlangıcı, istiklal ve hürriyet umutlarının inanca dönüştüğü, umut dolu bir geleceğe kavuşma azminin ve kararlılığının güçlendiği tarihi bir dönüm noktasıdır.

     Sevgili Gençler, Mustafa Kemal Atatürk, "Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek olan sizlersiniz," diyerek Türkiye Cumhuriyeti'ni koruma ve yaşatma görevini siz gençlere emanet etmiştir. Bu değerli ve kutlu emaneti korumak ve gelecek nesillere aktarmak için var gücünüzle çalışmalısınız.

     Sizler, ecdadınızdan aldığınız ilhamla Türkiye Cumhuriyeti'ni aydınlık yarınlara taşıyacak, dünyaya örnek olacak ve milletçe hepimizi gururlandıracak çalışmalara imza atacak iman, inanç ve donanıma sahipsiniz.

     Bu duygularla Aziz milletimizi İstiklâl Mücadelesinde birleştirip, bu destansı mücadeleyi zafere taşıyarak, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnet duygularıyla yâd ediyor, başta gençlerimiz olmak üzere aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

Ercan YILDIZ
İl Millî Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.