SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Ercan Yıldız'ın 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Sonu Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Ercan Yıldız'ın 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Sonu Mesajı

Değerli öğretmen arkadaşlarım, kıymetli veliler ve sevgili öğrenciler,
2018-2019 eğitim-öğretim yılını bugün itibariyle tamamlamış bulunuyoruz. Öncelikle emeklerinden ve gayretlerinden dolayı tüm öğretmen arkadaşlarımı yürekten kutluyorum. Sabahın erken saatlerinden itibaren kar, yağmur, soğuk, ayaz demeden büyük bir sabır ve özveriyle okullarına devam eden öğrencilerimizi tebrik ve takdir ediyorum. Çocuklarımızı büyük bir sabırla her gün yataklarından kaldırıp okula uğurlayan, okula devamlarını sağlayan ve eğitimleri konusunda bizlere yardımcı olan fedakâr velilerimize tüm idareci ve öğretmenler adına teşekkür ediyorum.
Değerli veliler çocuklarımız bugün karnelerini aldılar. Özellikle minik öğrencilerimiz büyük bir heyecanla eve geldiler. Sizden beklentimiz; yavrularınızı, karnelerine bakmadan önce sıkıca kucaklayınız. Çünkü hiç bir çocuğumuzun değeri ve önemi sayılarla ölçülmez. Dolayısıyla karnelerindeki sayısal değerler çocuklarınızın karşılığı değil, okulda öğrendikleri bilgi ve davranışları ne derece özümsediklerinin göstergesidir. Bu sebeple değişkendirler ve öğrencilerimizin çabalarına bağlıdır.

Değerli veliler, çocuklarımız coşkun akan nehirler gibi içlerinde müthiş bir enerji barındırırlar. Bizlere düşen onların bu enerjilerini doğru kullanmalarına yardımcı olmaktır. Tatili, hayata dair yeni tecrübeler edinme, tabiatı ve kendini tanıma, akranlarla bolca zaman geçirme şeklinde değerlendirmenin faydalı olacağını düşünüyorum. Sözlerimi tamamlarken, tüm öğrencilerinize iyi tatiller diliyor, hafta sonu yapılacak olan TYT ve AYT sınavlarına girecek öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum.

 

Ercan YILDIZ

       İl Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.