SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN´ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN´ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

     Tüm dünya çocuklarına Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından 1920 yılında armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı,  1979’un UNESCO tarafından “çocuk yılı” ilan edilmesi ile birlikte uluslararası bir nitelik kazanmıştır. 

      Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, egemenliğin ilan edildiği bu anlamlı gün geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın ev sahipliğinde dünya ülkelerinden gelen misafir çocuklar ile birlikte sevgi, dostluk, birlik ve beraberlik içerisinde tüm yurtla birlikte şehrimizde de büyük bir şölenle kutlanmaktadır.

      Kıymetli varlıklarımız, göz bebeğimiz, sevgili çocuklar; 

     Sizleri hür iradenizle ve küçük omuzlarınızdaki büyük sorumluluk bilinci ile yetiştirmek için bizler, aileleriniz ve öğretmenleriniz büyük fedakarlıklarla çalışmaktayız. İnanmanın da ötesinde eminiz ki sizler milletinize ve dünyaya yararlı başarılar ortaya koyacak ve bizlerin daima övünç kaynağı olacaksınız. Bu uğurda her zaman sizlerin yanında olacağımızı bilmenizi istiyorum. 

    Sizler ülkemizin yarınları, geleceğimizin teminatısınız. Sürekli değişen ve gelişen dünyada bilimsel ve teknolojik gelişmelerden geri kalmamanız hatta kendinizi sürekli geliştirerek yenilemeniz gerekmektedir. Bu yolda, ülkemiz eğitim sistemine son yıllarda kazandırılan teknolojik gelişmeler eşliğinde hedeflerinize ulaşabilir ve okullarınızda çok çeşitli alanlarda yürütülen örgün ve yaygın eğitimi destekleyici hizmetlerden rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Sizlerin özgür düşünen, kendine güvenen, üreten, doğru ve yerinde kararlar alabilen, bilim, teknoloji, edebiyat, sağlık, spor ve burada sayamadığım her türlü alanlarda profesyonelleşmiş, kendini kanıtlamış bireyler olarak görmek için her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyorum.

     Ulu önder Atatürk; “Çocuk yurdun temelidir. Türk milletinin geleceği, bugünkü çocuklarının doğru görüşü ve yorulmak bilmeyen çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır.” sözü ile sizlere olan güvenini ve inancını dile getirmiştir.

     Bu duygu ve düşünceler içerisinde sizlere başarı dolu, mutlu bir gelecek diliyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyor, bu anlamlı günün coşku ve sevincini sizlerle paylaşıyor, gözlerinizden öpüyorum.

 

Nevzat TÜRKKAN

Sinop Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.