SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN DR. İSMET YILMAZ İLİMİZİ ZİYARET ETTİ

MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN DR. İSMET YILMAZ İLİMİZİ ZİYARET ETTİ

     Milli Eğitim Bakanı  Sayın Dr. İsmet YILMAZ Çay Bahçeleri ve  Esnaf ziyaretlerinin sonrasında Sinop Valiliğine gelişinde İl Protokolü tarafından karşılandı. Karşılama sonrası Bakan Dr. İsmet YILMAZ  tarafından Valilik Şeref defteri imzalandı.
 
     Ziyarette Sinop Valisi Hasan İPEK tarafından Milli Eğitim Bakanı  Sayın Dr. İsmet YILMAZ’a Sinop’ta imal edilen Sinop’a özgü gemi maketi hediye edildi. Bakan Yılmaz, Valilik üst kat toplantı salonunda Sinop Valisi Hasan İpek’ten Sinop İlinin genel durumu hakkında brifing aldı.      Milli Eğitim Bakanı  Sayın Dr. İsmet YILMAZ daha sonra basın mensuplarına  yaptığı açıklamada ‘‘İkili eğitimi Başbakan´ımızın talimatıyla kaldıracağız. Sinop ikili eğitime son verdiğimiz ilk 14 il arasındadır. İkili eğitimi ne için kaldırıyoruz.  Çünkü kaliteli bir eğitim için olmazsa olmaz unsurlarından biri budur. Sinop, devamsızlığı en az olan Türkiye´de ilk 5 il arasındadır. Bu da yine Sinop´taki eğitimin iyi bir noktada olduğunu gösteriyor. 32 binin üzerinde öğrencimiz var. 3 bine yakın öğretmenimiz var. Bizim dönemimizde 460 dersliği Sinopluların hizmetine sunduk. Derslik başına düşen öğrenci sayısı 19´du, şimdi 16´ya düştü. Bugün Kore´de, Japonya´da, İngiltere´de derslik başına düşen öğrenci sayısının 17 olduğunu belirteyim. Sinop´ta şu an derslik başına düşen öğrenci sayısı 16, Türkiye ortalamasında da söylediğim bu ülkelere göre çok çok iyi bir noktada" diye konuştu.         Konuşmasının devamında süt programı kapsamında 71 binin üzerindeki öğrenciye 2 milyon 850 paket süt dağıtımı yapıldığını kaydeden Bakan Dr. İsmet Yılmaz, "Biliyorsunuz dershaneler kapatıldı. Bunun için de Bakanlığımız tarafından yetiştirme ve destekleme kursları açıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı´mız ve  eşi muhterem Hanımefendinin başlattığı okuma-yazma seferberliği var. Normalde erkeklerde okuma yazma % 99 oranında. Hanımlarda ise % 94 oranında, inşallah bu programımız sayesinde Türkiye´deki okuma- yazma bilmeme oranını sıfıra yaklaştıracağız" dedi.      Milli Eğitim Bakanı  Sayın Dr. İsmet YILMAZ, Basın Mensuplarına yaptığı açıklamanın akabinde diğer programlarına katılmak  üzere  Sinop Valiliği´nden ayrıldı.   02-04-201802-04-2018

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.