SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Ercan Yıldız, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğunu Osmaniye İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi Zeren Göksu’ya devretti.

Millî Eğitim Müdürümüz Ercan Yıldız, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğunu Osmaniye İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi Zeren Göksu’ya devretti.

Millî Eğitim Müdürümüz Ercan Yıldız, TBMM´nin açılışının 99. yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Osmaniye İlkokulundan gelen öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürlüğü Makamında kabul etti. 

 

Kendisini ziyarete gelen öğrencilerle tek tek tokalaşan Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Makamını Osmaniye İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi Zeren Göksu’ya devretti. 

 

Konuşmasında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün bütün dünya çocuklarına armağan ettiği bu bayramda öğrencilerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu vurgulayan Ercan Yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bugün milli iradenin tam bağımsızlığı ve egemenliğimizin sembolü olan Gazi Meclis´imizin kuruluşunun 99´uncu yılındayız. Ülkemiz çocuklarının bilimle, teknolojiyle dolu dolu olmasını hepimiz arzu ediyoruz. İnanıyoruz ki çocuklarımız bilimde, sanatta, kültürde ve sporda ilerledikçe ülkemiz daha da çok gelişecektir." 

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz, Göksu´ya "Sayın Müdürüm çocuklara günün anlam ve önemini belirten bir mesajınız olacak mı?" sorusunu yöneltti. Zeren Göksu ise bu soruya "Onlardan tek istediğim hep mutlu olmaları. Özellikle bugün." yanıtını verdi. 

 

Milli Eğitim Müdürümüz Yıldız’dan koltuğu devralan Göksu, yaptığı konuşmada, tüm çocukların bayramını kutlayarak, 23 Nisan´ın önemine ilişkin duygularını dile getirdi. 

  

Milli Eğitim Müdürümüz Ercan Yıldız’a kendilerini ağırladığı için teşekkürlerini ileten Göksu, “Sinop Kültür Müdürlüğünden sadece çocuklara ait olan Çocuk Kütüphanesi’nin kurulmasını, kurulacak olan Çocuk Kütüphanesinin 1. Katında kitaplar, 2. Katında da teknolojiyi kullanabileceğimiz atölyelerin olmasını istedi. Ayrıca çocuklara kitap okumalarını ve derslerine daha çok çalışmaları” yönünde tavsiyelerde bulundu.

 

Ardından öğrencilerle fotoğraf çektiren Milli Eğitim Müdürümüz Ercan Yıldız, öğrencilere kitap hediye etti.

24-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-2019

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.