SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

 

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ercan YILDIZ'ın başkanlığında ilimizde bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlerinin katılımı ile toplanıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan YILDIZ'ın açılış konuşmasında 2022/2023 eğitim- öğretim yılı mesleki eğitimi değerlendirdi. İlimiz sanayisinin ihtiyaç duyduğu yetişmiş iş gücünün neler olduğu görüşülerek buna uygun önümüzdeki eğitim öğretim yılında açılması planlanan yeni alan ve dallar görüşüldü. Eğitim yılı boyunca mesleki eğitimde yapılan belgelendirme çalışmaları, ustalık telafi programları, marka, patent ve projeler genel olarak değerlendirildi. Gelecek eğitim öğretim yılında ilimizde mesleki eğitimde izlenecek yol haritası çıkarıldı. İlköğretimden mezun olacak olan öğrencilerimiz için tanıtım faaliyetlerin hakkında görüş birliğine varıldı.

Toplantıya Mesleki Eğitim biriminden sorumlu İl Millî Eğitim Şube Müdürü, Mesleki Eğitim Merkezi müdürleri ile bünyesinde mesleki eğitim merkezi açılan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürleri katıldı. Yaklaşık 3 saat süren ve çok verimli geçen toplantının sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan YILDIZ katılımcılara teşekkürü ile toplantı sonlanmış oldu.

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.