SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karne Mesajı

Karne Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Ercan Yıldız'ın 1. Dönem Sonu Karne Mesajı

9 Eylül 2019 tarihinde başlayan 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının 1. Dönem sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bir dönem boyunca göstermiş oldukları üstün gayret ve çalışmalarından dolayı tüm idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi kutluyorum

 

     Sevgili Öğrencilerim;

   İki haftalık tatil süresince evlerinize ve odalarınıza kapanmak yerine yeni tecrübeler ve yeni alışkanlıklar elde etmek, doğayla buluşmak ve doğada yeni keşifler elde etme yolunu deneyin. Yeni insanlarla tanışın, yeni kitaplar okuyun, yeni arkadaşlar edinin, yeni hayvanlar sevin ve en önemlisi kendinizi yeniden okuyun ve tanıyın. Sizlere dinlenerek, eğlenerek, bol bol kitap okuyarak, mutlulukla geçireceğiniz güzel bir tatil dilerim.

     Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;

   Eseriniz olacak yeni neslin çift kanatla uçurmak üzere sarf ettiğiniz emekleriniz dünyalık bir değerle ölçülemez. Her yıl olduğu gibi bu yılda özveri ile yoğun çalışarak başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirdiniz. Öğrencilerimizin olumlu özelliklerini destekleyerek, kişisel, sosyal, akademik alanda gelişmelerine sağladığınız katkıların önemi çok büyüktür. Sizleri yaptığınız tüm güzel çalışmalarınızdan dolayı kutlar, sağlıklı mutlu bir tatil dönemi geçirmenizi dilerim.

     Saygıdeğer Veliler;

       Anne babalar çocuğunu iyi tanımalı ve gerçekçi beklentiler içinde olmalıdır. Her birey kendine özgüdür, farklılıkları vardır ve bu nedenle her birey farklı öğrenir. Anne babaların çocuğunu iyi tanıyarak ilgi ve yeteneklerinin farkında olması önemlidir. Tatil döneminde; çocuklarımızın dinlenmelerine, eğlenmelerine, kitap okumalarına imkân sağlayarak, onları destekleyerek sağlıklı ve mutlu gelişimlerine, okul başarılarına çok büyük katkıda bulunacağımızı unutmayalım.

     Bu kısa mola süresince sizlere e ve sevdiklerinize iyi tatiller diler, hazırlıklarımızı yapacağımız II. Kanaat Döneminin milletimiz ve maarif camiamız adına hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

 

 

                Ercan YILDIZ

                 İl Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.