SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İTALYA VE GÜNEY KORE’DE DÜZENLENEN KARİKATÜR YARIŞMALARINDA ÖDÜL ALAN ÖĞRENCİLERDEN SAYIN VALİMİZE ZİYARET

İTALYA VE GÜNEY KORE’DE DÜZENLENEN KARİKATÜR YARIŞMALARINDA ÖDÜL ALAN ÖĞRENCİLERDEN SAYIN VALİMİZE ZİYARET

İtalya’da düzenlenen 22.Uluslararası “ Barış ve Hoşgörü “ konulu karikatür yarışmasında Ortaokullar kategorisinde 1. olan Boyabat  Yaşar Topçu Yatılı Bölge Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Zeynep Nazlı KÖSEBEY,   Güney Kore’de düzenlenen 27. Uluslararası Sicaco Karikatür Yarışması’nda  “Öğrenci Özel Ödülü” kazanan Boyabat Yaşar Topçu Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencisi Aziz GÖVELİ ve “Öğrenci Onur Ödülü” kazanan Boyabat Abdurrahman Güneş İlkokulundan Aşkın AYRANCIOĞLU ile birlikte Sayın Valimiz Köksal ŞAKALAR’ı ziyaret etti.

 

Makamda gerçekleşen ziyarette Ülkemizi ve  İlimizi başarıyla temsil eden genç karikatüristler  ile bir süre sohbet eden Vali Köksal ŞAKALAR, dünyaca ünlü karikatürist Aşkın AYRANCIOĞLU´nu ve genç karikatüristleri tebrik  ederek başarılarının devamını  diledi.

 

Genç karikatüristler, ödül almaya hak kazandıkları karikatürlerini Sayın Valimiz Köksal ŞAKALAR’a hediye etti.

 

Vali Köksal ŞAKALAR ise,  İtalya ve Güney Kore’de düzenlenen karikatür yarışmalarında ödül alan Sinop’lu genç karikatüristlere hazırlanan ödüllerini takdim etti.

 

Ziyarette, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Davut KAYA, Boyabat İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman ÖZKAN, Boyabat Yaşar Topçu Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü Tuncay UTKU ve Boyabat Yaşar Topçu Yatılı Bölge Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Aşkın AYRANCIOĞLU hazır bulundu.

 

28-02-201928-02-2019

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.