SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZE ATANAN (EK ATAMA)SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERDEN İSTENEN EVRAKLAR

İLİMİZE ATANAN (EK ATAMA)SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERDEN İSTENEN EVRAKLAR

 

13/12/2019 TARİHİNDE YENİ ATANAN(EK ATAMA) SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERDEN İSTENECEK EVRAKLAR

 

1)     Lisans Diploması veya mezuniyet geçici belgesinin fotokopisi

2)     E-devletten Mezun belgesi (barkodlu)

3)    Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek lisans, Pedagojik Formasyon Programı/pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği sertifikası  programlarından birini tamamladığına dair belgenin aslı

4)     Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

5)     Fotoğraf 6 adet (son altı ay içerisinde çekilmiş vesikalık olacak. Fotoğrafların arkasına ad soyad yazılacaktır.)

6)     Mal bildirim Belgesi (Belge için TIKLAYINIZ.)

7)     Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği (Tercih formu)

8)     Sağlık Kurulu Raporu ("Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durum yoktur" ibaresi bulunması gerekmektedir. ) (Tam Teşekküllü hastaneden alınacak)

9)     Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (Bilgisayar ortamında doldurulacak. Öğretmen Adayı "Şahsın imzası " kısmını imzalayacak) (Belge için TIKLAYINIZ.)

10)   E-devletten alınacak askerlik durum belgesi (barkodlu)

11)   E-devlet alınacak adli sicil belgesi (barkodlu)

12)   E-devletten alınacak sgk hizmet dökümü belgesi (barkodlu)

13)   E-devletten alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (barkodlu)

14)  Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yüksek öğrenimlerin ve/veya pedagojik formasyon belgelerinin yurt içindeki yüksek öğrenim kurumlarına veya programlarına denkliğinin kabul edildiğine dair belge

                                                                                                                         AÇIKLAMALAR

1) İlimize atanan sözleşmeli öğretmenlerin yukarıda belirtilen belgeleri tam olarak 27/12/2019 tarihine kadar Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğü Personel -1 (atama) Şubesine şahsen  getirecek ve ya posta ile gönderebilecektir. Posta yolu ile gönderilen evraklarda yaşanan geçikmelerden aday sorumludur.

2) Belgelerin teslim edilmesiin akabinde güvelik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacak ve sonucuna göre 7201 tebligat kanununa göre tebligat yapılarak atandığı ilçe milli eğitim müdürlüğü ile sözleşme imzalaması sağlanacaktır.

 

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.