SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürünün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürünün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Sevgili Öğretmenim,

Çocuklarımızın, çağın bir adım ötesinde milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir nesil olarak yetişmesinde en büyük pay kuşkusuz öğretmenlerimizindir. Bir insanı kurtarmanın, bir âlemi kurtarmak kadar önemli olduğu çok iyi bilinmelidir. Çünkü iyi eğitilen bir insan, huzurlu bir toplum ve mutlu bir gelecek demektir. Başağın yetişmesine engel, zararlı otlar değil; çiftçinin ihmalidir. Bunun için muhatabı insan olan öğretmenlerin yapacağı bir hatanın telafisi yoktur.

Öğretmenlik; zorlukla, mücadeleyle, tahammülle ve en önemlisi sabırla anılan bir meslektir.

Öğretmenlik; samimiyet, vicdan ve sorumluluk isteyen bir meslektir.

Öğretmenlik, fedakârlıkla yoğrulmuş gönül işçiliğidir.

Öğretmenlik; doğudan batıya, güneyden kuzeye ülkemizin her coğrafyasında, her ikliminde canla başla fidanlar yetiştirmektir.

Öğretmenlik; yön gösteren, yol açan, örnek alınan kişilerin mesleğidir.

Unutulmamalıdır ki, bilgili, donanımlı, sürekli kendini yenileyen, değerlerine sahip öğretmenlerden mahrum milletlerin, çağı yakalayabilmesi mümkün değildir. Böyle milletler gelişemeyecek, geleceğin dünyasında da var olamayacaklardır.

Dinimiz de bilime ve öğretmenlere büyük önem vermiştir. Yüce dinimiz en büyük savaşı cehalete karşı vermiş, ilim ve irfan çağını başlatmıştır. İlim öğrenmenin her yaşta, kadın erkek herkese farz olduğunu ilan eden Peygamberimiz (sav) bir hadis-i şerifinde şöyle buyurmuştur: "Ya öğreten, ya öğrenen, ya dinleyen, ya da ilmi seven ol. Sakın beşincisi olma, helak olursun."

 

Öğretmenler, dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceklerdir. Bu vesileyle, bütün öğretmenlerimizin Mustafa Kemal ATATÜRK'e Millet Mekteplerinin Başöğretmen unvanını verdiği gün olan 24 Kasım Öğretmenler Günü´nü tekrar kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Eğitime yıllarını vermiş emekli öğretmenlerimize sağlık, huzur ve esenlikler temenni ediyorum. Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Şehit öğretmenlerimize ve aramızdan ayrılan tüm eğitim camiası çalışanlarına Allah´tan rahmet diliyorum.

                                                                                                                                Ercan YILDIZ 

                                                                                                                           İl Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.