SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüzün YKS(Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı)´ye Girecek Öğrencilerimize ve Sinop Halkına Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüzün YKS(Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı)´ye  Girecek Öğrencilerimize   ve Sinop Halkına  Mesajı

Yarınlarımız İçin En Önemli Adımı Atmaya Hazırlanan Sevgili Gençler;

 

Uzun ve yorucu hazırlık sürecini tamamlayıp YKS sürecine ulaştık. Sınava girmeye hazırlandığınız şu günlerde çok heyecanlı ve karmaşık duygular içinde olduğunuzu tahmin edebiliyorum. Bu zorlu sınav maratonu öncesi heyecanınızı paylaştığımı hatırlamanızı isterim.

 

“Çalışmalarınızın karşılığını alabileceğiniz, gönlünüzdeki hedefinize ulaşabileceğiniz bir sınav süreci geçirmenizi temenni ediyorum.”

 

Hedefe ulaşmak için çok büyük bir emek harcayarak yorucu bir hazırlık süreci geçirdiğinizin farkındayım. Artık hasat zamanı… YKS  ile ektiklerinizi biçecek, emeğinizin karşılığını alacaksınız. Çalışmalarınızın karşılığını alabileceğiniz, gönlünüzdeki hedefinize ulaşabileceğiniz bir sınav süreci geçirmenizi temenni ediyorum.

 

Sevgili Gençler,

Bu zorlu süreçte; size güvenen, inanan ve her zaman yanınızda olan aile büyüklerinizin desteğini gördüğünüz gibi, sınavlarınız sırasında da varlıklarıyla ve dualarıyla size destek olmaya devam edeceklerini göreceksiniz. Bizim de Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tıpkı aile büyükleriniz gibi bu önemli süreçte yanınızda olduğumuzu bilin. Biz size güveniyor ve başaracağınıza inanıyoruz.

 

Kendinize inanın ve güvenin; güçlü bir varlık olduğunuzun farkına varabildiğiniz ölçüde başarıya kavuşacağınızı sakın unutmayın.

Değerli Velilerimiz ve Sinop Halkı,

Sınav günü sınava girecek öğrencilerimizin sınav esnasında rahat ve sakin bir sınav ortamı yaşamalarını sağlamak için araç sürücülerinin korna çalmamalarını, düğün konvoylarının sınav saatinde yapılmamasını, inşaat ve tadilat işlerinin sınav yapılan alanlara yakın yerlerde  yapılmamasını öğrencilerimizin mutlaka belirtilen süre içinde sınav salonlarına kimlikleri ve  giriş belgeleri ile gelmelerini, son olarak da okul bahçelerinde öğrencilerini bekleyen velilerimizin mümkün oldukça bahçeden uzak yerlerde durmasını ve bahçede gürültü oluşturabilecek faaliyetlerden kaçınmasını özellikle istirham ediyorum.

Bu vesileyle öğrencilerimize ve Sinop halkına sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

 

                                                                                                          Nevzat TÜRKKAN

                                                                                                          İl Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.