SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüzün 19 Mayıs Atatürkü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüzün 19 Mayıs Atatürkü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Hilalin kalesi, şehitlerin diyarı, Halil İbrahim sofrası, cennet vatanımızın üzerine kara bir bulut gibi çöken düşmanı, tüm milletçe, geldikleri gibi gönderme kararı aldığımız, dünya tarihine yeni ve şanlı bir sayfa daha yazdıracağımız günlerin başlangıcı olan 19 Mayıs Gençlik haftasındayız.

Bu hafta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin Anadolu'da elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının 100. yılına ulaştığı hafta.

Türk gençliğinin Atatürk'ü anmak ve onu yaşatmak için kutladığı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının haftası. Hepimize kutlu olsun.

Aziz şehitlerimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk,

Bu bayramı çok övündüğün, asaletin, şerefin temsilcisi Mehmetçiğimizle, güvenerek geleceği emanet ettiğin gençlik ve her şeyden çok sevdiğin halkınla bir kez daha gururla kutluyoruz. Başta seni, seninle birlikte canlarını, kanlarını feda eden Anadolu'nun kapılarını açan Alparslanlarımızı, çağ açıp çağ kapatan Fatihlerimizi, Çanakkale'nin kapısını kapatan isimsiz kahramanları, kurduğun cumhuriyeti savunmak için göğüslerini terör örgütlerinin hain kurşunlarına siper eden asil vatan evlatlarını rahmet ve minnetle anıyoruz.

            Ruhlarınız şad olsun.

                                                                                                          Ercan YILDIZ

                                                                                                     Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.