SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
İl Milli Eğitim Müdürümüzün 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
Mazisi kahramanlıklarla dolu aziz milletimizin;kökleri dışarda bir ihanet şebekesinin,şehit kanlarıyla sulanmış vatan topraklarını işgal girişimini,bayrağı,duası,selası ve cesaretiyle bertaraf edişinin destansı adıdır 15 Temmuz. Geçmişte "Çanakkale Gecilmez" dedirten başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere o kutlu destanın yazıldığı gecede Sayın Cumhurbaşkanımızın ihanete karşı direniş çağrısına,meydanlara inerek vatan için,bayrak için,mukaddesat için toprağa birer tohum gibi düşen,ama hakikatte kalplere gömülen tüm şehitlerimizi rahmetle,gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum. Unutulan ihanetler tekrarlanır bilinciyle o menfur geceyi unutmamak/unutturmamak adına heryıl 15 Temmuz gününü "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü " adıyla idrak eden aziz milletimizi saygıyla selamlıyorum. Günümüz kutlu olsun.![İl Milli Eğitim Müdürümüzün 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı](/meb_iys_dosyalar/2018_12/27102815_Ercan_Yildiz.jpg)