SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz YGS Mesajı Yayınladı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat TÜRKKAN, 12 Mart 2017 Pazar günü yapılacak olan Yükseköğretime Geçis Sınavı ile ilgili mesaj yayınladı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz YGS Mesajı Yayınladı

Yayımladığı mesajda, YGS´nin, eğitim hayatında öğrencilerin dönüm noktalarından biri olduğunu belirten ve sınavın strese ve gerilime neden olmaması gerektiğini belirten TÜRKKAN, "Geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli öğrencilerimizin, büyük bir azim ve çabayla hazırlandıkları YGS´de  başarılı olacaklarına inanıyorum. Öğrencilerimizin uzun çalışmaları sonunda yaşamlarını şekillendirmek için üniversiteyi kazanmaları, eğitimlerine mutlu olacakları bir yükseköğretim konusunda devam etmeleri en büyük dileğimizdir. Sevgili gençler; biliyorum ki sizler elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için hazırlandınız. Geriye kalan, başarının sizin elinizde olduğuna inanarak kendinize güvenmeniz ve sınava bu düşünce ile girmenizdir. Sınav esnasında ise ne kadar rahat olursanız, bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü daha rahat kullanırsınız. Başaracağınıza dair inancınızın, sınav sonuçlarıyla gerçeğe dönüştüğünü göreceksiniz. Başarı, hak ettiğinizi düşündüğünüz değerdir. Başkalarının ölçüsü sizin başarınız olamaz. Bu nedenle sizi mutlu edecek sonuca yine siz karar vereceksiniz. Bizler, sizlere inanıyor ve güveniyoruz" diye belirtti.

Ayrıca sınav günü dikkat edilmesi gereken hususları da belirtti.Buna göre;

1- Sınav binasına girişler 9.45 te sona eriyor. Sınavdan 15 dakika önce kapılar kapanıyor. 2- Hiçbir metal aksesuarla sınava girilemeyecek. 3-Fotoğrafsız kimlik belgeleriyle sınava girilemeyecek. 4- Sınav binalarına cumartesi günü girilemeyecek. 5- Bu sınav, hayatımızın son sınavı değildir.6- Sınavlarda görev alan personellerimiz adayların dikkatini dağıtacak şekilde ses çıkaran ayakkabı giymeyecek.7- Saygıdeğer Sinop halkından da sınav saatinde araçlarının kornasını çalmamaları ve okul çevresindeki inşaat ve tadilat çalışmalarının  yapılmaması yönünde hassasiyet göstermelerini temenni ederim.8-Sınava giriş belgelerini ve nüfus cüzdanlarını yanımıza almayı unutmayalım.

Tüm öğrencilerimize başarılar dilerim. 

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.