SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn Ercan YILDIZ'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn Ercan YILDIZ'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan YILDIZ'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisinin 103. kuruluş yıl dönümünü, Türkiye'nin ve dünyanın tüm çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı ortak bir coşkuyla kutlamanın sevincini ve heyecanını yaşıyoruz. Tarihimizde bir dönüm noktası olan 23 Nisan'ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara bayram olarak hediye edilmesi, milletimizin çocuklara olan inancının bir sembolü olmuştur.

Dünyada 23 Nisan'dan başka, çocuklara armağan edilen bir bayram yoktur. Geleceğimizin, umutlarımızın, hayallerimizin teminatı sevgili çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum.

23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden, "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir." düsturunu kabul eden Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı bugün; Hem kurtuluş savaşımızı zafere götüren yolun başlangıcı, hem de bağımsızlığımızı ve milli iradenin hâkimiyetini dünyaya ilan ettiğimiz tarihtir.

Hür ve bağımsız yaşamanın simgeleştiği bu gün, aynı zamanda bir şenlik günüdür. Zîra her kurtuluş ve kuruluş aynı zamanda bir bayramdır.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 103. yıl dönümü vesilesiyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi minnet, rahmet ve dua ile yâd ediyorum.

Bugünümüzü şekillendiren, geleceğimizi emanet ettiğimiz sevgili çocuklarımızın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor; bu güzel, anlamlı bayram gününde çocuklarımıza daha nice 23 Nisanlar temenni ediyorum.

 

 

Ercan YILDIZ

İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.