SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SN ERCAN YILDIZ'IN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SN ERCAN YILDIZ'IN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

 

Bugün şanlı tarihimizin önemli bir dönüm noktası olan 19 Mayıs; bütün umutların tükenmeye başladığı bir dönemde, yaşadığı tüm yokluk ve sıkıntılara rağmen esareti kabul etmeyen aziz milletimizin azim ve kararlılıkla sürdürdüğü, eşine az rastlanır bir kahramanlık destanının başlangıç noktasıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir" diyerek Samsun'a çıkması, aynı zamanda bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin de başlangıcı olmuştur.

Bu tarih ile birlikte bu aziz Millet, kendi makus talihini Allah nusretiyle tersine döndürmeye başlayarak, esaret ve mandacılığı reddederek, kutsal vatan topraklarımızın ilelebet hür ve özgür kalacağını tüm dünyaya haykırmıştır.

Kıymetli Gençler, sizler ülkemizin bugünü ve geleceğisiniz. Türkiye'nin aydınlık yarınlarının mimarları olacaksınız.

Bugün bilime, sanata, edebiyata, spora ve kültüre olan ilginizi her geçen gün artırarak; milli ve manevi değerlerimizi benimseyerek, ülkenizin kalkınmasına ve ilerlemesine katkıda bulunacaksınız. Türkiye'nin aydınlık geleceğini şekillendirmek sizlerin elindedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs 1919'un 104. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve dualarla yad ediyor; gazilerimize sıhhat diliyorum. Gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

Hepinize sevgi ve saygılarımla,

 

 

Ercan YILDIZ

İl Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.