SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OSMAN CEBECİ'NİN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OSMAN CEBECİ'NİN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OSMAN CEBECİ'NİN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

 

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin'in tensipleriyle Sinop İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlamanın kıvancı, mutluluğu ve heyecanı içerisindeyim. Sayın Bakanımıza gösterdikleri bu güven ve teveccühten dolayı şükranlarımı arz ediyorum.

Kadim Anadolu topraklarında yetişmiş mana erenlerinin şehri Eskişehir'den; Yunus Emre'nin "Bizim Yunus'un" sevgi, saygı ve hoş sadâsı, Nasrettin Hoca'nın mana dolu nüktelerinden süzülen tebessüm ve tefekkürle,  sakinliğin, huzurun ve doğal güzelliklerin simgesi, mutlulukta sembol şehrimiz Sinop'a hayırlı işler yapmak üzere sevinçle geldim.

Bu andan itibaren il milli eğitim müdürü olarak, Cumhuriyetimizin 100. yılında, Türkiye Yüzyılı vizyonuyla, güzel şehrimizde eğitim adına yapılacak çalışmaları engin bir vatan aşkı ve hizmet bilinciyle yerine getirmek için özveriyle çalışmaya geldim. Çalışmalarımızı bilimsel veri, doğru yaklaşım, isabetli hamlelerle, kök değerlerimizden aldığımız enerji ve geleceğimize yatırım bilinciyle, eğitim camiasının tüm paydaşları ve etkenleri ile düzgün zeminde yaparak Sinop'un eğitimdeki konumunu, yeni hedeflere taşıma gayreti içerisinde olacağım. Çalışmalarımızda; dikkatli planlama, iyi koordine etme ve takip,  eğitimde her birey için fırsat eşitliği oluşturma  en başta gelen ilkelerimizden olacaktır. Genç Cumhuriyetimizin 100. Yılını büyük bir coşkuyla kutladığımız müstesna günlerde başladığım bu kutsal görevde, Sinop'ta Milli Eğitim Bakanlığımızın politikaları çerçevesinde, Türkiye Yüzyılında eğitim adına iyi işler yapmak için tüm ekip arkadaşlarımla beraber, gayretle çalışmaya kararlıyım.  Sinop'un coğrafi, tarihi, kültürel ve sanatsal özelliklerini eğitim adına bir fırsata dönüştürerek yöneticilerimizle, öğretmenlerimizle tüm paydaşlarımızla hep beraber yararlı bir dönem geçireceğimize inancım tamdır. Şu ana kadar Sinop'ta eğitim camiasına hizmet etmiş tüm yöneticilerimize teşekkür ediyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlar, medeniyet ve insanlığı yeryüzünün en geniş coğrafyasında asırlarca göstermiş  milletimizin, başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün "Yurtta Sulh Cihanda Sulh" ilkesiyle, daha nice yüzlerce yılı sevinç, huzur ve güven içinde kutlayacağı günler görmesini  temenni ediyorum.

 

 

 

Osman CEBECİ

İl Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.