SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OSMAN CEBECİ'NİN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OSMAN CEBECİ'NİN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Öğretmenler, toplumun geleceğini şekillendiren, bilgi ve değerleri gençlere aktaran, onları hayata hazırlayan öncülerdir. Eğitim, her toplumun gelişmesinin temelidir ve bu temeli sağlamlaştıran en değerli kişiler de sizlersiniz. Öğretmenler, sadece ders veren kişiler değil, aynı zamanda yol gösteren, ilham veren ve örnek olan kişilerdir.

 

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün eğitime ve öğretmenlere verdiği değeri anmak istiyorum. Atatürk, eğitimi bir milletin kalkınmasının ve bağımsızlığının temeli olarak görmüş ve "Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmendir, insan yetiştiren, onları yüksek medeniyet derecesine ulaştıran. Öğretmen, silahla, kurşunla değil, ilimle, irfanla milletlerin kurtarıcısıdır." demiştir.

 

Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimiz olmak üzere, ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyorum. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım.

 

 

Osman CEBECİ

İl Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.