SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OSMAN CEBECİ'NİN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OSMAN CEBECİ'NİN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 104. yıl dönümünü milletçe birlik ve beraberlik içinde kutlamanın gurur ve çoşkusunu yaşıyoruz.23 Nisan 1920 tarihinde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, hürriyeti için yılmadan mücadele eden aziz milletimizin yeniden dirilişinin eseridir. Dönemin zor şartlarına rağmen İstiklal ve İstikbal Mücadelesini başarıyla neticelendiren yüce meclisimiz, özgürlüğün ve kendi karar mekanizmasını kurmanın hayati öneme sahip olduğunu tüm dünyaya ilan etmiştir.

Kurtuluş Savaşımız yok oldu sanılan bir milletin, bağımsızlık destanıdır. Bu milletin bir daha aynı şeyleri yaşamaması için, " Çocuklar geleceğimizin güvencesi, sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir." diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu manidar günü çocuklarımıza armağan etmiş, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak cihana duyurmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti'nin yaşatılmasında, çağdaş uygarlık seviyesinin aşılmasında, geleceğimizin teminatı ve milletimizin en değerli varlığı olarak gördüğü çocuklarımıza, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı armağan ederek onlara duyduğu güveni ve sevgiyi göstermiştir.

Dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayramın sahibi olan çocuklarımızın, bu sorumluluğun bilinci ile hareket ederek çalışacaklarına, cumhuriyetimizin temel değerlerine sahip çıkarak yaşatacaklarına, aklın ve bilimin yol göstericiliğinden ayrılmadan elde edecekleri büyük ve önemli başarılarla aydınlık yarınlarımızın mimarları olacağına inancımız sonsuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyor; çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, sevgiyle kucaklıyorum.

 

Osman CEBECİ

İl Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.