SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OSMAN CEBECİ'NİN 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YIL SONU MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OSMAN CEBECİ'NİN 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YIL SONU MESAJI

Sevgili Öğrenciler,

Sizler geleceğimiz ve ülkemizin yarınlarısınız. Bizlerin bütün çabası sizlerin iyi bir eğitim alarak donanımlı, bilgili, milli ve manevi değerlerine bağlı, sağlıklı ve mutlu insanlar olarak yetişmeniz içindir. Sevgili öğrencilerim, yaşamış olduğunuz karne heyecanınıza ben de yürekten katılıyor, sizlerle birlikte aynı heyecanı yaşıyorum. Unutmayınız ki aldığınız karne size bazı hususlarda ipuçları verebilecek bir araçtır. Önemli olan bu vesile ile eksiklerinizi görmeniz, yarınlarınızı tasarlayabilmeniz ve disiplinli bir şekilde çalışmayı başarabilmenizdir. Yeni bir solukla, birlikte hayaller kuracağımız yeni eğitim- öğretim yılında yeniden buluşmak dileğiyle hepinize iyi tatiller diliyorum.

 

Değerli Meslektaşlarım,

"Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir." diyerek bizlere bu vatanı emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, biz öğretmenlere büyük bir sorumluluk vermiştir. Bu sorumluluğun bilinci ve görevini yapmış olmanın verdiği huzurla bir eğitim öğretim yılını daha bitirdik. Fedakarlıklarınız, sevginiz, her koşulda çocuklarımıza ışık olan yol göstericiliğiniz ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracaktır. Türkiye yüzyılı Maarif Modeli perspektifinde ahlaklı, erdemli, milleti için iyi, doğru, faydalı ve güzel olanı yapmayı ideal edinmiş, eleştirel düşünebilen, sorgulayan, araştıran, mesuliyet ve ülkü sahibi, yalnızca medeniyete uyum sağlayan değil etkin olarak medeniyet kurucusu ve geliştiricisi bilge nesilleri yetiştirecek olan siz değerli öğretmenlerime teşekkür eder hepinize huzurlu bir tatil dilerim.

 

Kıymetli Velilerimiz,

Her çocuk kendine özgü farklılıklarla bezenmiştir ve farklı gelişir, farklı öğrenir. Bu nedenle anne babalar, çocuklarını iyi tanıyarak onların ilgi ve yeteneklerinin farkına varmasına destek olmalıdır. Çocuklarımız ve gençlerimiz en çok ailelerinden alacağı destekle mutlu olurlar. Bu sebeple siz değerli velilerimizin çocukları ile kuracağı kuvvetli iletişim bağlarının, karnelerden ve alınan notlardan her zaman daha önemli olduğu unutulmamalıdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle fedakârca çalışmalarıyla çocuklarımızı yarınlara hazırlayan değerli meslektaşlarımın ve sevgili öğrencilerimizin sağlıklı ve huzurlu bir tatil geçirmelerini diliyorum. 

 

Osman CEBECİ

İl Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                                                                            

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.