SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN YÜKSEK ÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI (YKS) MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN YÜKSEK ÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI (YKS) MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN YKS MESAJI

 

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı, tüm Türkiye'yle aynı anda 17-18 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Sınavlar; cumartesi günü saat 10.00' da, Temel Yeterlilik Testi (TYT), pazar günü saat 10.00'da, Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve pazar günü saat 15.30'da Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere üç oturum halinde uygulanacaktır. Adayların, sabah oturumlarında saat 10.00'dan sonra, öğleden sonra oturumunda ise saat 15.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacağının bilinmesi ve sınav merkezlerine bu doğrultuda gelinmesi büyük önem arz etmektedir.

 

Sevgili Gençler, hedeflerinize ulaşmak için verdiğiniz emeklerin ve hayallerinizi gerçekleştirmek için gösterdiğiniz çabanın farkındayız. Sınava hazırlık sürecinde olduğu gibi şimdi de sizlerin yanında yer alarak heyecanınıza ortak oluyoruz. Sizi çok seviyor ve önemsiyoruz, sınavınız nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın hiçbir sınav sizin değerinizi belirlemeyecektir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin güçlü yarınlarını oluşturan ve YKS' ye girecek olan çocuklarımıza bu uzun ve yorucu çalışma temposunun sonunda arzu ettikleri gibi bir sınav geçirmeleri temennisiyle girecekleri sınavda üstün başarılar diliyor, sınav sonuçlarının ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ederken, sınavlarda görev alacak yönetici ve öğretmenlerimize de kolaylıklar ve muvaffakiyetler diliyorum.

Değerli vatandaşlar, tüm sınavlarda   olduğu gibi sizlerden ricamız, sınav saatlerinde özellikle okullarımızın yakınlarında sessizliğin sağlanmasıdır. YKS sınavına giren gençlerimizin dikkatini dağıtarak geleceklerini çalmayalım. Duyarlılığınız için sizlere de şimdiden teşekkür ediyorum.

 

ERCAN YILDIZ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.