SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN YARIYIL TATİLİ MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan YILDIZ 2020/2021 Eğitim-Öğretim yılı yarıyıl tatil mesajı yayımladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN YARIYIL TATİLİ MESAJI

"Bugün, birinci kanaat dönemini nihayetlendirip, dinlenmeye ve yenilenmeye geçeceğimiz tatil sürecinin başlayacağı gündür.

Bugün hem mutluyuz hem de hüzünlü.

Mutluyuz çünkü, çıktığımız eğitim öğretim yolculuğunun bu yılki birinci merhalesini sağ-salim nihayetlendirmiş oluyoruz.

Hüzünlüyüz çünkü,öğretmenlerimiz ve çok sevdiğimiz akranlarımız ile bir arada değiliz.

Daha çok uzaktan yöntemlerle yaptığımız eğitim-öğretim çalışmalarımız ile kendimizi geliştirdik, yeniledik ve geleceğe dair kurduğumuz hayallerimizin hayata geçirilebilmesi için ön hazırlıklar yaptık. Bugün, ara tatile giderek nefes alacak, bize sağlanan sürelerde doğa ile buluşacak, Allah'ın bize bahşettiği muhteşem olanakların beş duyu organımız ile farkında ve fevkinde olacak, tadına varacağız.

Hayatın üç temel unsuru olan hava, su ve toprakla buluşmakla onlara ne kadar ihtiyacımız olduğunu evde kısıtlı olduğumuz bu süreçte daha iyi anladığımızı anlayacağız.

Gah kitap okuyup o sırlı hayallere dalacağız, gah yağmurda ıslanıp bir su birikintisine basarak çocukluğumuzun tadını çıkaracağız, gah penceremize konan kuşlara şarkı söyleyecek, gah sokak hayvanlarıyla bahşedilen nimetleri paylaşacağız. "Sokaklar çocukların ve hayvanlarındır. " Sloganının hakkını vereceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, uzaktan eğitim sürecinde hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan başta sevgili meslektaşlarım öğretmen arkadaşlarım olmak üzere,  çok kıymetli velilerimizin ve aydınlık yarınlarımızın umut ışıkları sevgili çocuklarımızın tatilini tebrik ediyor, eğitim öğretim yılımızın ikinci dönemine yüz yüze sağlık ve sıhhatle hep birlikte başlayabilmeyi temenni ediyorum.

Ercan YILDIZ
Sinop İl Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.