SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan YILDIZ'ın İlköğretim Haftası Kutlama Mesajı

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının ve ilköğretim haftasının fiilen başladığı bu anlamlı günde, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ´... milletin geleceğini yoğuran kültür ordusu...´ övgüsüne mazhar olan biz öğretmenler; önce öğrencisinin, sonra dersinin öğretmeni olmanın bilinciyle, çocuklarımıza matematiği, fiziği, tarihi, coğrafyayı öğretmek sorumluluğumuzun yanında, iyi olma vatanına-milletine hizmet aşkına kuşanma, atalarından miras aldığı her ne değer varsa onu koruyup, gelecek nesillere tevdi etme bilincini de aşılama gayretinde olduk/olacağız.

 

Sevgili Öğrencilerimiz,

İlköğretim, insan hayatının en anlamlı ve en önemli safahatıdır. Sizlerden isteğimiz ülkemizin milli, manevi, insani ve kültürel değerlerini benimsemeniz, bu değerleri koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini, devletini, bayrağını seven ve daima onu yüceltmeye çalışan, insan haklarına saygılı, evrensel hukuk kaidelerinin farkında, teknolojik gelişimin takipçisi ve uygulayıcısı bireyler olarak sorumluluklarınızın bilincinde birer vatandaş olmanızdır. Eğitim döneminizin ilk gününde hepinize yürekten başarılar diliyorum.

Değerli Meslektaşlarım,

Sizler, kadim bir medeniyeti, muhteşem kültürünü inşa edecek nesilleri yetiştirmektesiniz. Ülkemizi geleceğe güvenle taşımak ve çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmanın elzem şartı eğitimdir. Bu anlamda çocuklarımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedefidir. İyi yetişmiş, ülkesini ve dünyayı tanıyan donanımlı nesiller, daha güçlü ve daha müreffeh bir ülke için son derece önemlidir. Sizlerin şefkati ve heyecanı ile çocuklarımız en iyi şekilde yetiştirilmeye devam edilecektir.

İrfan ordusunun sessiz kahramanı sevgili öğretmenim,

'Zaman alacak biliyorum; fakat eğer öğretebilirseniz, ona kazanılan bir liranın bulunan beş liradan daha değerli olduğunu öğretin.

Kaybetmeyi öğrenmeyi öğretin ona ve kazanmaktan keyif almasını da..

Eğer yapabilirseniz, kıskançlıktan uzak durmaya yönlendirin onu.

Tebessümün gizemini öğretin ona. Bırakın erkenden öğrensin kötülerin görünüşte galip olduklarını.

Eğer yapabilirseniz, ona kitapların mucizelerini öğretin.

Fakat ona gökyüzündeki kuşların, güneşte uçan arıların ve yemyeşil tepelerdeki çiçeklerin ebedi gizemini düşünebileceği sakin zamanlar da verin.

 

 

 

Değerli Velilerimiz,

En değerli varlıklarımız çocuklarımızın alacağı iyi eğitim, güçlü ve büyük Türkiye'nin yarınlarına yapılacak en büyük yatırımdır. Çocuklarımızın eğitimindeki bu kutsal yolculukta sizin de rehberlik ve destek olmanız, daha başarılı ve mutlu bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlayacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal etmiş tüm eğitim şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, öğretmen ve öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiamızın İlköğretim Haftası'nı tebrik ederek, sağlık huzur ve muvaffakiyetlerle dolu bir eğitim yılı geçirmenizi diliyorum.

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.