SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan YILDIZ, İlköğretim Haftası kutlama mesajı yayımladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA MESAJI

Her yıl Eylül ayının üçüncü haftasına denk gelen pazartesi günüyle başlayan;

Öğrencilerimizin öğrenme bilincini kuvvetlendirmek, vatan, millet, bayrak ve Atatürk sevgisi başta olmak üzere milli birlik ve bütünlüğümüzün korunması, olağanüstü durum ve dönemlerde acıların da,  sevinçlerin de milletçe hissedilmesi gerektiği şuurunun geliştirilmesi ve elbette eğitim ve öğretimin fert ve millet için taşıdığı önemin hissettirilmesi hususlarının ele alındığı İlköğretim Haftamız kutlu olsun.

Tüm dünyayı etkisi altına alan küresel tehdit Covid-19 virüsü ile milletçe mücadele ettiğimiz böyle bir süreçte kutlamakta olduğumuz İlköğretim Haftasının başta aziz milletimiz olmak üzere tüm insanlık adına selamete erişmemize vesile olmasını temenni ediyorum.

Her yönüyle hazır hale getirdiğimiz okullarımızın 21 Eylül sabahı okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerimiz ile çiçek açacağı, çiçek çiçek kokacağı anı heyecanla bekliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "...Muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak " şeklinde dile getirdiği özlemini gerçekleştirmek üzere çıktığımız bu yolda, her bir ferdimize Allah'tan muvaffakiyetler diliyor, haftamızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Ercan YILDIZ
İl Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.