SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN 'GAZİLER GÜNÜ' MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN 'GAZİLER GÜNÜ' MESAJI

 

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

 

Kahraman gazilerimize devletimizin verdiği önemin ifadesi olarak, Sakarya Meydan Muharebesinin kazanılmasının ardından, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921'de Mustafa Kemal Atatürk'e Gazilik unvanı verilmiş ve bu vesile ile bugün "Gaziler Günü" olarak addedilmiştir. Bugün, milletimizin bekası için bu toprakları yurt kılmak üzere, canlarından vazgeçerek mücadele veren kahraman gazilerimizin onur ve şeref günüdür.

 

Gaziler destansı tarihimizin yaşayan abideleri, vatan sevgisinin sembolüdür. Bugün de milletimizin huzur ve güvenliğinin temini için gözünü kırpmadan hayatını ortaya koyan, yazdığı kahramanlık destanlarıyla bunu defalarca ispat etmiş şehit ve gazilerimiz vardır. Milletimiz şehitlerini, şehitlerinin emanetlerini ve gazilerimizi daima başının üzerinde tutacaktır.

 

 

Bu duygu ve düşüncelerle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilik mertebesi ile şereflenmiş gazilerimize de sağlıklı, uzun ömürler diliyorum.

 

ERCAN YILDIZ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.