SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

        Sakarya Meydan Muharebesi'nin kazanılmasına müteakip, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'e TBMM tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde "Mareşallik" rütbesi ve "Gazilik" unvanı tevcih edilmiş ve bu gün Gaziler Günü olarak addedilmiştir. Bugün Millet olarak onurlu bir duruş ortaya koyabiliyorsak, kahraman şehit ve gazilerimizin payı büyüktür. Tarihini şehit ve gazilerimizin eşsiz fedakârlıklarıyla yazmış Güçlü Türk milleti olarak günümüzde de kahramanlık destanları yazmaya devam etmekteyiz. Bunun en güzel örneği;

       15 Temmuz gecesi, gerçekleştirilmeye çalışılan, hain darbe girişimi sırasında milletçe tek yürek olarak, vatanımızı korumak uğruna verilen mücadeledir.

     Başta; Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını olmak üzere, 15 Temmuz Şehitlerimiz ve Vatan uğruna can veren tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle ve minnetle anar, hayatta olan gazilerimize de şükranlarımı sunarım.

Ercan YILDIZ

İl Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.