SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Sevgili Öğretmenlerim;

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Başöğretmenlik unvanının kabul ettiği günün yıl dönümü olan bir 24 Kasım öğretmenler gününe daha erişmiş bulunmaktayız.

Milletlerin ruh ve karakterini şekillendiren ve devletin imar, inşa ve ihyasında rol alan nesillerin hayatlarında unutulmayan izler bırakan, kendisi yanarken etrafını mum gibi aydınlatan, milletleri kurtaran iki ordudan biri olan eğitim ordusunun fedakâr neferi; dokunuş sanatkârı saygıdeğer öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten dileklerimle kutluyorum.

Ortaya koyduğu öğretiler ve kurduğu medeniyetlerle öğretmene hürmeti en iyi şekilde ortaya koyan bir milletin müntesipleri olarak biliyoruz ki; Yurdumuzu muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkaracak olan neslin yetiştiricisi öğretmenler olacaktır. Evlatlarımızın geleceğe dair umut ve kazanımları öğretmenlerimizin çalışma azim ve kararlılığının tezahürü olacaktır.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Millet Mektepleri Başöğretmenliği" unvanını kabul ettiği bugünde, sevgiyle, sabırla, inançla, özveriyle öğretmenlik mesleğini yerine getiren, geçmişin öğreticisi istikbalimizin mimarı sizlerle, meslektaş olmaktan gurur duyduğumu bilmenizi istiyorum. Ömürlerini bu onurla göreve adamış olan emekli öğretmenlerimizin, kuşandığı heyecanla; günümüzün ve geleceğimizin umut ışıkları, bahar çiçeklerimizi yetiştiren tüm meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmeler Günü'nü bir kez daha yürekten kutluyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere görevi başında şahadet şerbetini yudumlayan Neşe, Aybüke,  Nurullah, Necmettin öğretmenler ile diğer tüm eğitim şehitlerimize ve ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, ruhları şad olsun.

 

 

Ercan YILDIZ

İl Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.