SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan YILDIZ´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan YILDIZ´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan YILDIZ´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk  “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” sözleriyle millet olma bilincinin güçlenmesinde öğretmenliğin mühim sorumluluğunu çarpıcı bir şekilde dile getirmiştir.

Yine İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif; “Öğretmenlik liyakat ve vicdan gerektirir çünkü vazife büyüktür.” diyerek öğretmenlerimizin yüksek donanıma sahip ve ahlaki açıdan örnek olmalarının önemine işaret etmektedir.

Almadan veren, kibirlenmeden gurur duyan, gösteriş yapmadan paylaşan, karşılık beklemeden seven, ağlarken gülebilendir öğretmen. Yunus’ta gönülden bir şiirin sesi, Mevlana’da sonsuz sevginin kıvılcımı, Fuzuli’de devası olmayan bir aşktır öğretmen. Tarihin akışına yön veren cihan padişahı Fatih’e rehber olan hocası Akşemseddin’dir öğretmen. Prof. Dr. Aziz Sancar’ı Anadolu’nun bağrından Nobel’e taşıyan güçtür öğretmen. Vicdandır, merhamettir, bizi biz yapan en büyük değerlerden biridir öğretmen.

Sorumluluğu büyük, etkisi de bir o kadar yüksek ve başka hiçbir meslekle kıyaslanamayacak kadar önemli, peygamberlere meslektaştır öğretmen.

2023 Eğitim Vizyonunun temel amacı olan çağın ve geleceğin beceriyle donanmış ve bu becerileri insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı nitelikli ahlaklı bireyler yetiştirmek amacı doğrultusunda, sadece dersinin değil aynı zamanda öğrencisinin öğretmeni olma yolunda öğrenci yetiştirme azim ve kararlığında olan siz öğretmen arkadaşlarımın Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Başöğretmenliğini kabul ettiği gün olan 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü en kalbi duygularımla kutluyor, şehit olan ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

 

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.