SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bugünümüzün ve yarınımızın teminatı, umut ışıklarımız olan çocuklarımıza ve tüm Dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bir kez daha bir arada coşkuyla ve geleceğe dair umutlarla kutluyor olmanın mutluluğu içerisindeyiz.    

23 Nisan; Türkiye Cumhuriyetinin ilk temellerinin atıldığı, Kurtuluş Savaşının zaferle sonuçlanmasında büyük paya sahip, TBMM'nin açıldığı gündür. Bu günün sevincinin tüm Dünya çocuklarıyla paylaşıldığı tek çocuk bayramının adıdır aynı zamanda 23 Nisan.    

Bu vecheden bakıldığında; en önemli vazifemiz; aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin her karış toprağını kanla sulayarak bize emanet ettiği başta vatan ve bayrak olmak üzere tüm emanetlerin sahibi olduğumuzu göstermek gelecek nesillere aynı şuurla taşımanın mücadelesini vermek ve onları hayır dua ve minnet duygularıyla yad etmektir.    

Bu duygularla başta çocuklarımız olmak üzere tüm Dünya çocuklarının ve aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyor, içinde yaşadığımız rahmet iklimi Ramazan'ın ve yaklaşmakta olan Bayramın hayırlara vesile olmasını diliyorum.    

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk  ve silah arkadaşları olmak üzere Milli Mücadelemizin aziz kahramanlarını rahmet ve dualarla yad ederken, içeride ve dışarıda vatan müdafaasında şehadet şerbetini yudumlamış tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize sağlık ve afiyetler diliyorum.  

 

Ercan YILDIZ

İl Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.