SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN 23 NİSAN ULUSAL EĞEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan YILDIZ, 23Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama mesajı yayımladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN 23 NİSAN ULUSAL EĞEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün başta bizim çocuklarımız olmak üzere tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı tüm dünyada etkisini sürdüren Covid-19 salgını sebebiyle alışageldiğimiz kutlama yöntemlerinden farklı lakin, aynı coşku ve bir o kadar heyecanla kutluyoruz.

 

    23 Nisan; milletin iradesinin tecelligahı, Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşu/açılışı, demokrasinin ve milli egemenliğin sembolü Cumhuriyet'e giden yolun muştusudur.

 

    23 Nisan; sömürgeci, emperyalist güçlere boyun eğmediğimizin, yurdumuzun en ücra köşesindeki tüten son ocağımız sönünceye dek bağımsızlığımızdan vazgeçmeyeceğimizin, egemenliğin mandacı zihniyetlere değil, kayıtsız şartsız millete ait olduğunun tüm dünyaya ilan edişimizin en kuvvetli nişanesidir.

 

       23 Nisan; geleceğimizin umut ışıkları çocuklarımızın bitmeyecek olan vatan sevgisi ve milli irade inancı ve bilinci ile kutladıkları, sönmeyen heyecanları ile geleceğimizin teminatı, Türkiye Cumhuriyeti'nin emanetçileri olduklarını gösterdikleri "ki 15 Temmuz gecesi bunun en güzel kanıtıdır"  kutlu bayramın adıdır.

 

       Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin kuruluşunun 101. yılını kutlar, çocuklarımızın günü olan bu günü tüm hastalık ve afetlerden arınmış, sağlıkla ve alıştığımız yöntemlerle kutlayacağımız günlerin temennisiyle, bugünün mimarları Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve yol arkadaşlarına, bu güne kadar vatan için canını feda eden tüm şehitlerimize ve Rabbine kavuşan tüm gazilerimize Allahtan rahmet diliyorum.

 

Ercan YILDIZ

                                                                                                                                                  Sinop Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.