SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan YILDIZ'ın 2022-2023 Eğitim Öğretim Dönemi Yıl Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan YILDIZ'ın 2022-2023 Eğitim Öğretim Dönemi Yıl Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan YILDIZ'ın 2022-2023 Eğitim Öğretim Dönemi Yıl Sonu Mesajı

 

Tam dokuz ayı aşkın bir süre önce, coşku, umut ve heyecan ile ilk zili çalarak başlamıştık, 2022-2023 eğitim öğretim yılına. Şimdi de biraz hüzün ama çokça mutlulukla çalıyoruz son zilimizi.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Türkiye yüzyılını inşa ve imar edecek olan siz umut ışıklarımız, her biriniz bu ülke için çok değerli ve biriciksiniz. Aziz milletimizin bize emaneti olan sizlerin; bilimsel ve teknolojik donanıma haiz, akademik yürüyüşünü emin adımlarla sürdürürken, mana ve şuur ışığında tarihsel bilinci kuşanmış milli ve manevi değerlerine sahip çıkan birer insan olarak yetişmenize rehberlik etmek en temel hedefimizdir.

Çok çalıştınız, yoruldunuz ve güzel bir tatili hak ettiniz. Hepinizi azminiz, gayretiniz ve başarılarınızdan dolayı kutluyorum. Tatil sürecinde öncelikle dinlenmenizi, aileniz ve sevdiklerinizle dolu dolu zaman geçirmenizi, doğa ile iç içe olmanızı, kişisel ve sosyal gelişiminizi destekleyici faaliyetlerde yer almanızı, şiir, sanat ve edebiyatı ihmal etmeden mutlaka bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyorum.

 

Sevgili Öğretmenlerim;

Sizler; eğitim hikâyemizde geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza ufuk açan, yol göstererek aydınlatan başkahramanlarsınız. Sizlere emanet ettiğimiz öğrencilerimizin; sosyal, zihinsel ve ruhsal yönleriyle gelişmelerine sağladığınız katkı, verdiğiniz emek her şeyden önemli ve değerlidir. Ülkemizin geleceğini şekillendirecek mutlu çocuklar yetiştirme yolunda gösterdiğiniz sabır, emek, samimiyet ve fedakârlıklarınız için sizlere şahsım ve sevgili yavrularımız adına teşekkür ediyor, güzel bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum.

Kıymetli Velilerimiz;

Çocuklarımızın alacağı karne her şey değildir. Onların sadece ders çalışma becerilerini ortaya koyan bir sonuçtur. Aslolan mutlu bireyler yetiştirmektir. Birlikte, el ele çalışmanın öneminin bilinciyle güzel yarınları yakalamak adına, desteğiniz ve iş birliğinizden dolayı, en derin duygularımla sizlere teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Bu vesile ile öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, idarecilerimizin ve velilerimizin huzurlu bir tatilin ardından okullarımızı şenlendirecekleri ilk ders zilini sabırsızlıkla bekliyor, iyi tatiller diliyorum.

 

ERCAN YILDIZ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

 

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.