SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

19 Mayıs 1919, Milli Mücadelemizin meşalesinin yakıldığı, geleceğe dair umutlarımızın filizlendiği, milletimizin istiklale olan tutkusunun eyleme dökülen ilk adımıdır. İstiklal Mücadelemizin başladığı bugünün,  'Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı' olarak ilan edilmesi, gençlere duyulan inancın ve güvenin kendisidir.   

Bugün bilimde, sanatta, sporda, kültürde bizleri her daim onurlandıran bir gençlikle yolumuza devam etmenin gururunu yaşıyoruz. Gençlerimiz; kadim tarihimizden ve kahraman büyüklerimizden aldıkları ilham ile medeniyet sancağımızı "...muasır medeniyetler seviyesinin üstüne..."çıkararak doruklarda layık olduğu yere dikeceklerdir. Çalışkanlıkları, azim ve kararlılıkları ile ülkemizin adını sınırların çok ötesinde duyuracak, kültür ve medeniyetimizi gelecek nesillerimize aktaracaklardır.    

Bu duygu ve düşüncelerle Milli Mücadelemizin 103. yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tarih boyunca milletimiz için canından vazgeçmeyi göze almış tüm şehitlerimizi dua ve minnetle yad ediyor, gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.     

Ercan YILDIZ

 İl Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.