SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Tarih boyunca bağımsızlığına vurulmaya çalışılan dahili ve harici tüm zincirleri, göğsündeki imanıyla paramparça etmiş, ezelden beri hür yaşamış bu aziz millete, 15 Temmuz gecesi de okyanuslar ötesinden kumanda edilen bir ihanet çetesi tarafından bir kez daha zincir vurulmak istendi.


Her şeyi kağıt üzerinde sözde kusursuz kurgulamışlardı lakin;


Allah'ın kurgusu ve beraberinde bu milletin firaset ve cesaretini hesaplayamamışlardı.


O gece milletimizin aziz evlatları; bir eline sıkılmış yumruğunu, diğer eline bağımsızlığının nişanesi bayrağını alarak, yüreğindeki imanı ve ağzındaki tekbirlerle milli iradesini kimseye çiğnetmeyeceğini dost düşman herkese bir kez daha göstermiş oldu.


Aziz milletin birer ferdi olarak sorumluluklarımız; yaşadıklarımızdan ders almamız ve geleceğe dair plan ve projelerimizi ona göre şekillendirmemizi gerektiriyor.
Bu bilinçle, gelecek nesillerimize daha müreffeh, daha yaşanabilir bir memleket bırakmak adına kuşanmamız gereken bilincin farkında olmamız gerekiyor ki; yaşanan bu ve benzeri ihanetler tekrarlanmasın.


Bu duygu ve düşüncelerle #TürkiyeAşkına vatanını dışarıdaki düşmanlar ve içerdeki hainlere karşı muhafaza ederken can veren tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve dualarla anıyor, gazilerimize sağlık ve sıhhat temenni ediyorum.


Ercan YILDIZ
İl Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.