SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan YILDIZ'ın, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan YILDIZ'ın, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan YILDIZ'ın, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

 

 

15 Temmuz 2016'da, demokrasi tarihimizin en karanlık gecelerinden biri yaşandı. FETÖ/PDY terör örgütü tarafından ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, milli irade ve demokrasimize karşı silahlı bir kalkışma girişiminde bulunuldu. Bu hain saldırı, kahramanlıkları tarihe kaydedilmiş, aziz milletimizin cesur duruşu ve güçlü iradesiyle bertaraf edilerek yeni bir tarih yazıldı.

 

Bir milletin asıl gücünün tankı, topu tüfeği değil "Ya İstiklal Ya Ölüm" diyerek iman ve vatan aşkıyla cephelere/meydanlara koşan adanmışları olduğunu tüm dünyaya bir kez daha gösteren aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi,  tarihte eşine az rastlanır bir direniş gösterdi. Darbecilerin tanklarına, uçaklarına, silahlarına; sadece bayraklarıyla, vatan sevgileriyle, kalplerindeki imanlarıyla ve yanlarına aldıkları sıkılmış yumruklarıyla karşı koyan Ömer'ler, Ali'ler, Fatma'lar ve nice kahramanlar oldu.

Aziz milletimiz, günlerce tuttukları demokrasi nöbetleri ile milli iradeye sahip çıkmış ve vatan sevgisini tüm dünyaya bir kez daha haykırmıştır. Bu geceyi unutmamak, unutturmamak ve gelecek nesillere aktarmak hepimizin görevidir.

 

Kahraman milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü sene-i devriyesinde; Mukaddes değerler uğruna canı pahasına ülkesini savunan aziz şehitlerimiz ile ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve dualarla yâd ediyor, tüm gazilerimize sağlık ve mutluluklar diliyorum.

 

 

 

ERCAN YILDIZ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

 

 

 

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.