SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN  10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Cumhuriyetimizin kurucusu, milletçe zaferle sonuçlandırdığımız Kurtuluş Savaşımızın Komutanı Mustafa Kemal Atatürk'ü; vefatının 83. yılında milletçe şükranla ve rahmetle yâd ediyoruz.

"En büyük eserim" dediği Cumhuriyeti, biz öğretmenlerin "eseri" olacak gençlere emanet etmiştir. Şunu bilmeliyiz ki; azimli, çalışkan, milli ve manevi değerlerimize bağlı gençlerimizin omuzlarında yükselecek olan Cumhuriyetimiz payidar kalacaktır. Mustafa Kemal'in; "Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır." diyerek inşa ettiği bilinçle Kurtuluş Savaşında olduğu gibi 15 Temmuz gecesi'de milletin iradesi ve birliğinin beşeri her türlü gücün üstünde olduğunu tüm dünyaya haykıran bu millet; gelecekte de ülkemizi, tehdit unsuru olan tüm iç ve dış mihraklara karşı milli birlik ve bilinç aşkıyla korumaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, hayatı boyunca bağımsızlık ve uygarlık mücadelesi veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin kahramanlarını ve tüm şehitlerimizi  şükran, minnet ve saygıyla yâd ediyorum. Ruhları şâd olsun!  

 

Ercan YILDIZ

İl Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.