SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat TÜRKKAN´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat TÜRKKAN´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

      Cumhuriyetimizin 94. kuruluş yıldönümünü kutluyor olmanın heyecanı, gururu ve mutluluğu içerisindeyiz.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün önderliğinde yürütülen İstiklal Mücadelesinin emsalsiz bir zaferle sonuçlanmasının ardından Cumhuriyeti ilan eden ve bizlere armağan eden ecdadımıza olan saygı ve bağlılığımızı bir defa daha ifade ediyorum.

    600 yıllık bir cihan devletinin mirası üzerinde yükselen genç Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak, hepimizin müşterek vazifesidir. Unutulmamalıdır ki bizler ilham kaynağımız olarak, bizi biz yapan yüksek değerlerimizi daha gür sesle yüceltecek, geçmişte olduğu gibi bugün de bunu tek yürek olarak haykıracak, milletçe el ele, gönül gönüle, geleceğe daha güvenle bakacağız. Geleceğe yüksek hedeflerle emin adımlarla yürürken her alanda gelişmiş bir Türkiye bizler için en büyük ideal olmaya devam edecektir.

       Bu anlamlı günde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu toprakları bizlere vatan kılmak için fedakarlıkla mücadele eden tüm gazilerimizi minnetle yad ediyor; bu uğurda canlarını veren tüm şehitlerimize Allah´tan rahmet diliyorum. Yüce milletimizin Cumhuriyet Bayramı´nı en içten dileklerimle kutluyorum. 

 

  Nevzat TÜRKKAN

İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.