SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat TÜRKKAN´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat TÜRKKAN´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

 

Öğretmenlik, insanlık tarihinin en kıymetli ve ölümsüz mesleğidir. Öğretmenlerimizin yetiştirdiği nesiller, ülkemizin geleceğine sahip çıkacak, aldığı eğitimle ülkesini bir adım daha öteye taşıyacak fidanlardır.

Ülkemizin geleceğine yön verecek nesilleri yetiştirmek için eğitimciliği bir ideal olarak benimseyen ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için gayret gösteren öğretmenlerimiz, toplumun en kıymetli değerleridir. Öğretmenlerimiz; bilgi sahibi, çalışkan, vatanına bağlı ve kendini doğru ifade eden bireyler yetiştirmek için üstlendikleri sorumlulukları yerine getiren bilim neferleridir.

Atatürk 1922 yılında bir sözünde "Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır." diyerek görevimizin önem ve sorumluluğunu ifade etmiştir.

Genç nesillere modern bilim ve teknolojinin ışığında eğitim ve öğretimveren, ülkemizi uluslararası alanda hak ettiği yere taşımak için üstün gayret gösteren; sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere rehberlik eden; bıkmadan, bıktırmadan, ümitsizliğe düşmeden, yüklendiği sorumlulukların da bilinciyle vazifesini yerine getiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, çalışmalarınızda sağlık, sıhhat ve başarılar temenni ederim.

Başta, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Şehit öğretmenlerimiz olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi, Terör şehitlerimizi ve 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanları rahmetle anıyor, saygılar sunuyorum.

                                                                                                                        Nevzat TÜRKKAN   

                                                                                                                     İl Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.