SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ercan YILDIZ´ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ercan YILDIZ´ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

     

Sevgili Öğrencilerimiz, Kıymetli Velilerimiz, Değerli Meslektaşlarım;

Vatanımızı işgal etmek isteyen güçlere karşı milletimiz, Kurtuluş Savaşı´nda var oluş mücadesi vererek kazandığı bu zaferi  ´Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir´ şiarıyla Cumhuriyetle taçlandırmıştır.

Ecdadımızdan aldığımız bu taçlı emaneti, güçlü yarınlara taşımak, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak için çok çalışmamız gerektiğini unutmamalıyız. Ülkemizin güçlü olması konusunda çocuklarımızı iyi yetiştirmek onları geleceğe hazırlamak, vatan, millet, bayrak ve ülke sevgisini onlara aşılamak bizim en önemli görevimizdir.

Bugün Cumhuriyetimizin 95. yıl dönümünü bu manevi miras ve duygularla kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Devletimizi kurup Cumhuriyetimizin ilanında emeği geçen herkesi rahmet ve minnetle anıyor; maarif camiamız başta olmak üzere tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.

 

          Ercan YILDIZ

     İl Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.